باتری یو پی اس مشهد، اساسا سه نوع باتری UPS به کار گرفته می شود و این باتری ها از نظر مواد تشکیل دهنده و عمر و ماندگاری که دارند، دارای ویژگی های و شرایط خاصی هستند.

  1. توان ذخیره سازی آن دارد
  2. ظرفیت هایی که به طور معمول برای باطری های یو پی اس در نظر گرفته می شود ۶ و ۱۲ ولت هستند.
  3. نوع فعالیت و میزان استفاده ای که از باطری های یو پی اس دارید، در انتخاب ظرفیت آن ها موثر است.

به عنوان مثال اکثرا برای مصارف اداری کوچک یا خانگی از باتری ۶ ولت یو پی اس و برای کاربری های بزرگتر مثل کارخانجات و تولیدی ها از باطری ۱۲ ولت یو پی اس استفاده می شود.

انواع باتری یو پی اس در مشهد

این نوع از باطری یو پی اس شامل باطری اسید سرب یا VRLA که به عنوان باطری یو پی اس مهر و موم شده هم شناخته می شوند، VLA یا باطری سلولی و باتری نیکل کادمیوم، می شوند. تمامی این باتری برای کاربرد و شرایط خاصی ساخته شده اند که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها می پردازیم:

باتری یو پی اس سرب اسیدی

زمانی که یک باطری UPS سرب اسیدی شارژ یا دشارژ می شود، در ابتدا فقط بر روی مواد شیمیایی واکنش دهنده تاثیر دارد که در رابط بین الکترود ها و الکترولیت ها موجود است. کم کم و با گذشت زمان، باری که در مواد شیمیایی سطح مشترک ذخیره شده است و اصطلاحا به آن بار رابط می گویند، همزمان با انتشار این مواد شیمیایی در سراسر حجم این ماده فعال پخش می شود.

باطری سرب اسیدی دارای سابقه طولانی و قابل اطمینانی در ذخیره جریان این منابع تغذیه بدون وقفه دارد. در صورتی که فعالیتی دارید که در آن وزن خیلی دارای اهمیت نیست، این باتری UPS می تواند مقرون به صرفه ترین انتخاب ما باشد. علاوه بر این، باتری سرب اسیدی ترکیب کاملی از ویژگی های امپدانس داخلی پایین و تحمل بالا است.

باتری یو پی اس

باتری یو پی اس لیتیوم یون (VLA یا باطری های سلولی)

مزیت های باطری سلولی در رابطه با تکنیک های ذخیره سازی جریان DC جایگزین، بسیار مورد توجه خریداران قرار گرفته است، چرا که این نوع باطری یو پی اس در کاربری های سنگین بسیار ایده آل بوده و از لحاظ پشتیبان گیری و تامین انرژی حیاتی، بسیار ایده آل است.

ویژگی بارزی که درباره باتری UPS لیتیوم یون وجود دارد، وزن سبک و اندازه کوچک آن است، اما مزیت های دیگری مثل مدیریت باتری داخلی، هم باعث شده است که این باتری یو پی اس به جایگزین مناسبی برای انواع سنتی خود تبدیل شود. داشتن ویژگی هایی مثل تعداد چرخه بالا و زمان های شارژ سریع تر، باعث شده است که این باطری یو پی اس در مقایسه با باتری سرب اسیدی، کاربرد بیشتری در برنامه هایی مثل اشتراک گذاری شبکه، پشتیبانی صنعتی و یا کنترل فرآیند داشته باشند.

نام های دیگری که برای معرفی باطری سلولی استفاده می شود، شامل اسم هایی مثل Flooded یا تهویه باز هم می شود. کاربرد این باتری یو پی اس ها معمولا در تاسیسات بزرگ نمایان می شود، چرا که این این تاسیسات برای ادامه فعالیت های خود نیاز به درجه آمپر ساعت بالا دارند. این باطری یو پی اس ها، باتری های پر از آبی هستند که می توانند در دما های بالا، بدون نیاز به خنک کننده کار کنند.

باتری یو پی اس نیکل کادمیوم (NiCad)

مناسب ترین باطری یو پی اسی که می توانید برای استفاده در دما های بالا انتخاب کنید، باتری نیکل کادمیوم است. میزان تحمل این باتری یو پی اس در مقابله با تخلیه های عمیق بسیار زیاد است و عمر چرخه بالایی هم دارد، در نتیجه قیمت باطری نیکل کادمیوم هم کمی نسبت به انواع دیگر گران تر می شود. موادی که به عنوان الکترولیت این باطری یو پی اس استفاده می شود، یک محلول آبی از هیدروکسید پتاسیم قلیایی است که به عنوان یک ماده خطرناک و دارای خاصیت های سمی و آلوده کننده شناخته می شود.

باطری نیکل کادمیوم زمان ذخیره سازی بسیار طولانی دارد و این ویژگی در شرایطی که به صورت کامل دشارژ شود، به اوج خود می رسد. در نتیجه محافظت زیادی هم در برابر مواردی مانند شارژ بیش از حد، تخلیه بیش از اندازه و جریان های شارژ با موج بالا، از خود نشان می دهند. در مورد هزینه های دیگر باتری UPS نیکل کادمیوم باید گفت که به علت سمی بودن هر دو ماده نیکل و کادمیوم، فرآیند بازیافت یا هزینه آن کمی بیشتر از سایر انوع دیگر خواهد بود.

نکته دیگری که در رابطه با این نوع از باطری یو پی اس باید به آن توجه داشته باشید این است که آن ها برای ادامه فرآیند های ذخیره سازی خود نیاز به پر کردن آب در زمان بندی های مشخصی دارند، که این وضعیت در شرایطی مانند کاربرد های دارای چرخه بالا، کاربرد هایی با نرخ‌ های شارژ سنگین با برخی روش‌های شارژ مختلف، بیشتر احساس می شود.

یو پی اس (ups) در مشهد

UPS مخفف کلمات Uninterruptible power supply ، به معنای منابع تغذیه بدون وقفه یا بدون قطعی می باشد . وظیفه اصلی یو پی اس ، تامین بدون وقفه ی توان مورد نیاز مصرف کننده های الکتریکی و برقی می باشد، این سیستم در مسیر برق شهر و دستگاه های مصرف کننده قرار میگیرد، و علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه مانع از نفوذ نوسانات و اختلالات شبکه برق شهری به تجهیزات حساس مصرف کننده می گردد .

انواع برندهای باتری یو پی اس در مشهد

برند های ایرانی موجود در بازار با بهترین کیفیت در یو پی اس باطری قابل ارائه به مشتریان عزیز هستند. در ساخت این باتری های ۱۲ ولت با آمپر های استاندارد و طول عمر بالا، از تکنولوژی های پیشرفته ای استفاده می شود که کیفیت آنها را بسیار بهبود می بخشد.

صبا باطری

برند صبا باتری، از انواع باتری یو پی اس ایرانی می باشد و قادر به تولید باتری های سیلد ساکن ۱۲ ولتی می باشد. باطری یو پی اس صباباتری در آمپر های ۴.۵، ۷.۵، ۱۸، ۲۸، ۴۲، ۶۵، ۱۴۵ و ۲۰۰ آمپر تولید و به بازار ارائه می شود.

سپاهان باتری

برند سپاهان باتری، با ارائه ضمانت نامه الکترونیک در صنعت باطری کشور، توانسته است برای اولین بار در صنعت باطری سازی در راستای سهولت در استفاده از خدمات پس از فروش و گارانتی باطری ها اقدام کند. باتری های تولیدی این کمپانی به صورت اوربیتال ژل بوده است و آمپر های موجود آن ۴۲، ۶۵ و ۱۰۰ آمپر در ساعت می باشند.

فاراتل

باتری های فاراتل یکی از معتبر ترین برند های تولیدی باطری های یو پی اس هستند. مهمترین ویژگی این باتری ها طول عمر بالا و بی نیاز بودن نسبت به نگهداری و سرویس می باشد. معمولا باطری های تولیدی این شرکت سیلد اسید می باشند که در آمپر های ۹، ۲۸، ۴۲، ۶۵ و ۱۰۰ آمپر ارائه می شود.

فاران

باتری های ۱۲ ولتی جنرال فاران تولیدی ایران می باشد. این دسته از باتری یو پی اس فاران با توجه به ساختار کاملا سیلد، طول عمری بسیار بالا دارند. باتری USP تولیدی این شرکت در آمپر های ۹، ۲۸، ۴۰، ۴۲، ۷۰، ۱۰۰ و ۱۲۰ آمپر ساعت ارائه می شود.

خرید باتری یو پی اس

باتری یو پی اس در مشهد

باطری یو پی اس یکی از اجزای اصلی دستگاه های یو پی اس می باشند . باتری ها وظیفه ذخیره انرژی در خود دارند . این باتری ها در ۲ نوع باطری سیلید اسید و نیکل کادمیوم تولید و عرضه می شوند.

باتری های سیلد اسید طول عمر کمتر (بین ۳-۷ سال) دارند و در حالت شارژ و دشارژ سیکل های کمتری نسبت به نیکل کادمیوم دارند.

باطری های نیکل کادمیوم طول عمر بالای ۱۰ سال دارا هستند و از نظر کیفیت در درجه عالی و از نظر قدرت بسیار قوی بوده و همچین قیمت بالاتری نسبت به باتری های سیلد اسید دارند .

در شرکت باتری یو پی اس ایران باطری های Alcad – Saft از نوع نیکل کادمیوم و باطری های  Hitaco – Csb – Long – Leoch و … از نوع باتری های سیلد اسید هستند.

انواع اتصالات باتری یو پی اس در مشهد

نحوه اتصال باطری یو پی اس در مدار به صورت کلی به دو روش سری و موازی تقسیم می شود و هر کدام از این روش ها مزیت های خاص خودشان را دارند.

اتصال سری باتری UPS

در اتصال سری، ترمینال های مثبت سلول یا باتری به ترمینال های منفی سلول یا باتری بعدی، متصل می شود. این نوع از اتصال باطری یو پی اس ها باعث می شود که ولتاژ شبکه باطری افزایش پیدا کند و در عین حال ظرفیت باطری ها ثابت باقی می ماند.

اتصال موازی باتری UPS

در اتصال موازی تمام قطب های مثبت و منفی باتری UPS به یکدیگر متصل می شوند. این روش باعث می شود که ولتاژ باتری یو پی اس ثابت باقی بماند و در عین حال ظرفیت شبکه نیز افزایش پیدا می کند.

اصطلاحات رایج باطری یو پی اس

باتری UPS در انواع خانگی، صنعتی، پزشکی و غیره، هر کدام دارای جزئیات و اطلاعاتی هستند که توسط شرکت های سازنده بر روی آن ها درج می شوند. برخی از موارد ذکر شده بر روی آن ها ممکن است برای برخی از خریداران نامفهوم و یا گنگ باشد.

اصطلاح معادل لاتین مفهوم
الکترولیت جذب شده Absorbed الکترولیتی است که در یک جدا کننده جاذب بی حرکت مانده است.
ظرفیت واقعی Actual Capacity تمامی آمپر ساعت هایی که می توان بر اساس شرایط خاصی از عملکرد ها و سن یک سلول استخراج کرد.
ولتاژ متوسط Average Voltage میانگینی از ولتاژ های تک سلولی تمام سلول هایی که در یک باطری وجود دارند.
ولتاژ اسمی باطری Battery Nominal ضرب ولتاژ اسمی یک سلول در تعداد سلول های باطری.
تشک شیشه ای جذب شده AGM این باطری ها از الکترولیت هایی که دارای الیاف شیشه ای نازک هستند ساخته شده اند تا از این طریق بتوان سطح آن را گسترش داد و الکترولیت کافی برای طول عمر باطری ها نگه داشت.
دمای محیط Ambient Temperature میانگین دمای هوای اطراف در تماس با باطری
قفسه باطری Battery Rack ساختار خاصی است که برای پشتیبانی از گروهی از باطری ها ساخته می شود و رایج ترین نوع آن، قفسه فولادی است که مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد.
افزایش شارژ (شارژ تقویتی) Boost Charge اضافه شارژ با هر طولی
آند Anode الکترودی که در هر باطری وجود دارد و در آن عمل اکسیداسیون انجام می شود.
شارژر باطری Battery Charger معمولا به عنوان یکسو کننده شناخته می شود و دستگاهی است که شارژ باطری ثانویه را بازیابی می کند.
کاتد Cathode الکترود موجود در باطری که فرآیند احیا در آن انجام می گیرد.
تجهیزات جانبی Accessories اجزای جانبی که برای تکمیل نصب باطری استفاده می شود.
شرایط As Found (condition) اصطلاح رایج در آزمایش و تست باطری یو پی اس
سیستم مدیریت باطری Battery Management System سیستم نظارت و کنترل شرایط باطری
مواد فعال Active Naterial ماده موجود در الکترود ها است که در زمان تخلیه باطری، باعث ایجاد واکنش شیمیایی و تولید انرژی الکتریکی می شود و در طی فرآیند شارژ، به ترکیب اولیه خود باز می گردد.
دمای میانگین Average Temperature میانگین دمای سلول های تکی در باطری های یک باطری قرار دارند.
مانیتور باطری Battery Monitor قطعه ای از تجهیزات یو پی اس است که می توان از طریق آن روی پارامتر های مختلف باطری نظارت کرد.
کربنیزاسیون Carbonization نشان دهنده ترکیب بیش از حد الکترولیت با پتاسیم و آلوده شدن مواد است.
ظرفیت Capacity ظرفیت کلی باطری
سلول Cell واحد الکترونیکی پایه است که توسط کاتد و آند مشخص شده و کارش دریافت، ذخیره و تحویل انرژی الکتریکی است.
دمای سلول Cell Temperature دمای مناسب برای کارکردن باطری
بهره وری Efficiency راندمان باطری
سلول غرق شده Flooded-cell طراحی باطری مرطوب
توری Grid چارچوب طراحی شده برای باطری پشتیبان و نگهدارنده مواد فعال که جریان های الکتریکی را هدایت می کند.
خط سطح بالا High Level Line خطی که نشان دهنده حداکثر سطح الکترولیت در یک باطری است.
شارژ Charge تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی در یک باطری
الکترود Electrode محفظه ای است که واکنش الکتروشیمیایی در آن انجام می شود.
شارژ تازه کننده Freshening Charge شارژی که در زمان ذخیره سازی یا عدم استفاده به باطری داده می شود.
ولتاژ مدار بسته Closed-Circuit Voltage ولتاژ یک باطری در زمان تخلیه
شارژ جریان ثابت Constant Current Charge شارژی که در آن جریان خروجی دارای مقدار ثابتی است.
الکترولیت Electrolyte محیطی رسانا برای انتقال جریان الکتریکی در باطری
عنصر Element گروه هایی که از یک باطری که دارای صفحات مثبت و منفی هستند.
عملیات شناور کامل Full-float Operation زمانی که شارژر باطری بار DC معمولی را به اضافه هر گونه جریان همراه با خود، تخلیه یا شارژ یا هر دو مورد هر دور فرآیند را انجام می دهد.
افت ولتاژ داخلی Internal Voltage Drop حاصل ضرب جریان های عبوری از باطری
اقدام محلی Local Action تلفات داخلی باطری در مدار باز یا شارژ شناور
سلول طولانی مدت Long Duration Cell سلولی طراحی شده برای تامین یک چرخه کاری که نیاز به جریان کم برای مدت زمان طولانی دارد.
صفحه بوته اصلاح شده Modified-Plante Plate یک شبکه آلیاژ سرب می باشد که دارای سوراخ هایی که نوار های موج داری است که سرب خالص در آن ها قرار می گیرد.

قیمت و خرید باتری یو پی اس در مشهد

قیمت باطری یو پی اس که به عنوان باتری ساکن نیز شناخته می‌شود، با توجه به مشخصات فنی، کیفیت، طول عمر، نوع یو پی اس (آفلاین، آنلاین و برخط) و بسیاری موارد دیگر متفاوت است. همچنین قیمت این دستگاه با توجه به ضخامت باطری که به عنوان قلب آن شناخته می‌شود، تغییر می‌کند. یو پی اس های بزرگتر که دارای توان و کیفیت بالاتری هستند، به طبع گران‌تر هستند.

به طور کلی قیمت باطری UPS به دلیل این که از سرب ساخته شده است، با توجه به قیمت جهانی سرب بالا و پایین رفته و برای دریافت قیمت باید مدام استعلام قیمت بگیرید. قیمت نصب یو پی اس UPS نیز به طور توافقی بین خریدار و کارشناسان متخصص در زمینه نصب، راه اندازی و نگهداری تعیین می‌شود.

راه های ارتباطی

نیاز به تعمیرات یا خرید باتری دارید ؟

تهران ۰۲۱۷۷۹۷۳۸۱۰
تبریز ۰۴۱۳۴۴۴۷۴۹۲
در تمامی ساعات شبانه روز و ایام هفته می توانید با ما در ارتباط باشید