باتری فارتل

باتری فاراتل: هنگامی که صحبت از ذخیره‌ی انرژی الکتریکی و استفاده از آن در مواقع مورد نیاز می‌شود همه به یاد باتری‌ها می‌افتیم، یو‌پی‌اس‌ها در زمان قطع برق یا افت ولتاژ (خارج از محدوده بودن ولتاژ یا فرکانس برق شهر) از باتری‌ها بهره می‌برند تا دستگاه‌های منصوبه را در مقابل آسیب و خاموشی حفظ کنند، بدون شک بهترین یو‌پی‌اس‌ها هم بدون باتری مناسب عملکرد مطلوبی ندارند.

در حال حاضر باتری‌های فاراتل، توسط بزرگترین و برترین کمپانی‌های باتری سازی در دنیا تولید می‌شوند، این باتری‌ها که از نوع سیلد اسید‌ می‌باشند، با نام تجاری، MAC به بازار عرضه می شوند. بارزترین خصوصیات این نوع باتری ها، بالا بودن طول عمر و عدم نیاز به سرویس و نگهداری می باشد.

این محصولات دارای گواهینامه‌های بین المللی سیستم مدیریتی، شامل سیستم مدیریت کیفیتISO9001 ، سیستم مدیریت محیط زیست ISO 14001، سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت OHSAS 18001 می‌باشند.

این باتری‌ها به گونه ای طراحی شده اند که در برابر لرزش و فشار مقاوم هستند و بصورت ایمن آببندی شده اند تا در صورت شکسته شدن مایع الکترولیت درون آنها به بیرون نشت پیدا نکند.همچنین با پیروی از استانداردهای ایمنی UL94-HB و UL94-V0 در برابر شعله ور شدن مقاوم هستند.

باتری‌های MAC با بهره گیری از استاندارهای یاد شده‌ی بالا، متناسب با شرایط آب و هوایی کشور و سازگاری کامل با دستگاه ها و کابینت باتری‌های موجود در بازار ایران، در ظرفیت‌های ۹، ۲۸ ، ۴۲ ،۶۵ و ۱۰۰ آمپر ساعت تولید و عرضه می‌شوند.

باتری یو پی اس فاراتل

باتری های سیلد اسید از دو پلیت سربی تشکلیل می شوند،که نقش الکترودها و سولفوریک اسید را بازی می کنند و الکترولیت را تشکیل می دهند.سلول های VRLA فرمول شیمیایی یکسانی از اسید-سرب دارند.که در مدل های با کیفیت برای کارکرد حدودا ۳ سال طراحی شده اند.و در حالت عادی باتری یو پی اس سیلد اسید نیاز به تعویض بعد از دو یا سه سال دارد.
دستگاه های یو پی اس باطری داخلی بطور اتوماتیک باطری های خود را با استفاده از دستگاه تست باطری خود چک می کنند.
اما برای سیستم های بزرگتر مثل دیتا سنترها نیازمند سطح بالاتری از مراقبت هستند.در این موارد برای یو پی اس های توان بالا نظارت و بازدید باطری ها بصورت تست های شش ماهه و سالیانه توصیه می شود.

انواع باتری فاراتل

  1. باتری فاراتلMAC :باتری فاراتل MAC : باتری سیلد اسید فاراتل یا باطری سیلد اسید Valve-regulated که اغلب با همان باتری سیلد اسید شناخته می شود.نوعی از باتری های لید اسیدی است.با توجه به ساختار مهندسی آنها، توانایی استفاده در حوزه های گوناگون، بدون نیاز به تعمیرات را دارند.البته تنها نیازی که به تعمیرات دارند، تمیز کردن آنها است.و موارد دیگری را شامل نمی شود.در باتری ها یکی از فاکتورهایی که باعث خرابی آنها می شوددمای بالای بیش از حد در محیط و وجود گرد و غبارهای زیاد است.باتری های سیلد اسید از دو پلیت سربی تشکلیل می شوند.که نقش الکترودها و سولفوریک اسید را بازی می کنند و الکترولیت را تشکیل می دهند.سلول های VRLA فرمول شیمیایی یکسانی از اسید-سرب دارند.
  2. باتری ۱۲ ولت سیلد اسید ۲۸ آمپرساعت Faracell متناسب با شرایط آب و هوایی کشور و سازگاری کامل با دستگاه ها و کابینت باتری‌های موجود در بازار ایران
  • سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت OHSAS 18001
  • سیستم مدیریت محیط زیست ISO 14001
  • سیستم مدیریت کیفیتISO9001

قیمت باتری فاراتل

قیمت باطری یو پی اس فاراتل، با توجه به آمپراژ و ابعاد و سایر مشخصات متفاوت است. قیمت باتری یو پی اس فاراتل در دو حالت با احتساب دریافت باتری فرسوده و عدم دریافت آن متفاوت است.