یو پی اس سیستم های نظارتی | یو پی اس دوربین مداربسته | یو پی اس باسکول | دستگاه های CNC

یو پی اس سیستم های نظارتی | یو پی اس دوربین مداربسته | یو پی اس باسکول | یو پی اس برای دستگاه های CNC | یو پی اس برای سیستم های PLC | اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی به بهره گیری از کامپیوترها ، سیستم های الکترونیکی و ابزارآلات خاص ، بجای متصدیان انسانی برای کنترل دستگاه ها و فرایندهای صنعتی گفته می شود. امروزه کاربرد اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق در صنایع و پروسه های مختلف صنعتی به وفور به چشم می خورد. کنترل پروسه و سیستمهای اندازه گیری پیچیده ای که در صنایعی همچون نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع شیمیایی، صنایع غذایی، صنایع خودرو سازی و غیره بکار می آید ، نیازمند ابزارالات بسیار دقیق و حساس می باشند. پیشرفتهای تکنیکی اخیر در کنترل فرایند و اندازه گیری پارامترهای مختلف صنعتی از قبیل فشار، دما، جریان و غیره باعث افزایش کیفیت محصولات و کاهش هزینه های تولید گردیده است. علاوه بر آن باید اذعان داشت که لازمه افزایش کیفیت و کمیت یک محصول تولیدی در هریک از صنایع مذکور، استفاده از ماشین آلات پیشرفته و اتوماتیک الکترونیکی می باشد که از آنها به ابزار دقیق تعبیر می گردد.

مطمئناً صحت عملکرد این تجهیزات، در گرو وجود برق عاری از اختلال و نوسان و همچنین وجود یک برق اضطراری مطمئن می باشد که محصولات تولیدی شرکت فاراتل می تواند بهترین پاسخگو برای این مهم باشد. لذا در این قسمت سعی گردیده تا راهکارها و پشنهادات مرتبط با استفاده از محصولات شرکت کیان صنعت جهت تامین برق مناسب و بدون اختلال جهت سیستم های مذکور بررسی گردد.

یو پی اس برای سیستم های نظارتی

در جوامع امروزی با وجود پیش آمدهایی نظیر سرقت، تخریب، ایجاد نا امنی، کم کاری، حوادث و مشکلات فنی، لزوم استفاده از سیستم های نظارت تصویری یا به عبارتی دور بین های مداربسته امری بدیهی به نظر می رسد ولی آنچه باید مورد توجه قرارگیرد این است که این نظارت زمانی ارزشمند و کارا خواهد بود که مستمر و بی وقفه انجام پذیرد.چنانچه به هر دلیل ابزار های نظارت تصویری ما حتی برای مدت زمانی کوتاه از کار بیفتند این بدین معناست که کنترل ما بر سیستم برای مدت زمانی از دست رفته است.در صورتی که اقدام های خرابکارانه را مد نظر نداشته باشیم، یکی از مهمترین دلایل از دست رفتن کارکرد سیستم های نظارتی، قطع برق می باشد.استفاده ازups یو پی اس در کنار دوربین های مداربسته سبب می گردد که علاوه بر حفاظت از دستگاهها در برابر نوسانات برق شهر، حتی در صورت قطع برق شهر نیز دستگاهها به کار خود ادامه دهند.

یو پی اس برای باسکول

وجود موج سینوسی کامل و حذف نوسانات ولتاژ در ورودی برق باسکول یکی از موارد بسیار مهم در اندازه گیری دقیق دستگاه می باشد.هر گونه وقفه یا قطعی ناگهانی برق ممکن است باعث بروز خطا در اندازه گیری باسکول گردد و حساسیت باسکول را در آن لحظه کاهش دهد.UPS یوپی اس های شرکت ups battery با بهره گیری از به روز ترین تکنولو‍ژی سعی در حذف مشکلات ناشی از ورودی برق دستگاههای اندازه گیری را دارند.

یو پی اس برای دستگاه های CNC

یکی از پرکاربرد ترین و حساس ترین دستگاهی که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه CNC است و حفاظت و حفظ دقت دستگاه در هنگام کار یکی از موارد ضروری در استفاده از آن است.قطع ناگهانی برق در هنگام کار CNC بعضا باعث اختلال در برنامه کار دستگاه و خسارت های در هنگام شروع مجدد کار می گردد.با توجه به هزینه بالای دستگاه های CNCو اهمیت آن در صنعت، حفاظت از آن در برابر نوسان ولتاژ و قطعی برق امری ضروری است.

یو پی اس برای سیستم های PLC

یکی از مسایل مهمی که تاثیر بسزایی برروی تجهیزات برقی دارد، توجه به مسئله کیفیت برق است.وجود عوامل هارمونیک زا، نوسان ولتاژ، قطع و وصل های مکرر برق و….می تواند تاثیر نامطلوبی بر روی دستگاه های متصل به شبکه برق شهر بگذارد.دستگاه های PLC با توجه به حساسیت بالایی که در ساختمان و نوع عملکردشان دارند از این قائده مستثنا نیستند و هرگونه قطع برق باعث توقف ناگهانی سیستم می گردد و خطرات ناشی از راه افتادن دوباره ماشین غیر قابل پیش بینی است.با توجه به موارد مذکور لزوم استفاده از UPS یوپی اس جهت محافظت از PLC توصیه می گردد.