یو پی اس سیستم های پزشکی | یو پی اس برای تجهیزات پزشکی | یو پی اس برای یونیت دندانپزشکی

یو پی اس سیستم های پزشکی | یو پی اس برای دستگاه های سونوگرافی | یو پی اس برای تجهیزات پزشکی | یو پی اس برای اتاق عمل | یو پی اس برای یونیت دندانپزشک

دنیای پزشکی امروزی در همه مراحل تشخیص، درمان و حتی پیشگیری ، آمیختگی خاصی با رشته ها و تخصص های مهندسی و علی الخصوص برق ، الکترونیک و کامپیوتر پیدا نموده است ، تا آنجایی که رشته های تحصیلی مهندسی پزشکی در حوزه های مختلف کاملاً به استفاده از تجهیزات، دستگاهها و ادوات الکترونیکی، برقی و کامپیوتری وابسته هستند. امروزه دیگر از یک درمانگاه و آزمایشگاه تشخیص پزشکی گرفته تا مراکز بزرگتر تصویر برداری پزشکی و بیمارستانها و مراکز تحقیقاتی پزشکی، بدون وجود تجهیزات حساس، گران و عموماً با تکنولوژی بسیار بالای مورد نیازشان ، قادر به ارائه خدمات به بیماران نخواهند بود. حساسیت ماجرا آنجا مشخص می گردد که جان انسانها وابسته به صحت عملکرد تجهیزاتی می گردد که خود برای ارائه سرویس مناسب ، نیازمند یک برق عاری از هرگونه اختلال، نوسان و قطعی برق می باشند. آنهم با حساسیت های بسیار بالا.

محصولات شرکت باتری یو پی اس ایران با برند ups battery با ویژگی ها و مشخصات خاص فنی خود قادر به پاسخگویی به بسیاری از نیازهای این چنینی در حوزه تجهیزات و اداوات پزشکی می باشند. لذا در این قسمت سعی گردیده تا راهکارها و پشنهادات مرتبط با استفاده از محصولات ups battery جهت تامین برق مناسب و بدون اختلال جهت سیستم های مذکور بررسی گردد.

یو پی اس برای دستگاه های سونوگرافی

دستگاه سونوگرافی روش تصویربرداری امواج صوتی با فرکانس بالا که برای گوش انسان قابل شنیدن نیستند،می باشد.در این روش امواج صوتی به بدن تابانده می شود و پس از برخورد با بافت های بدن، بازتابیده شده و امواج بازتابش شده توسط دستگاه سونو مجدد دریافت گردیده و توسط کامپیوتر به تصویر تبدیل شده و روی مانیتور دستگاه نمایش داده می شوند.در این دستگاه کیفیت تصویر ارائه شده بسیارحائز اهمیت می باشد. با توجه به اینکه وضعیت برق ورودی در عملکرد دستگاه بسیار تاثیرگذار می باشد میبایست جهت انتخاب یوپی اس برای این دستگاه دقت کافی لحاظ گردد، زیرا با تغییر درجه پروب دستگاه جهت سونو در عمق بافتهای بدن ممکن است نوساناتهای خاصی روی مانیتور دستگاه ظاهر شود و این نوساناتها روی کیفیت تصویر تاثیر می گذارد.برای دستگاههای سونوگرافی داپلر،سه بعدی و چهار بعدی از تکنولوژی های فوق یوپی اس باتوان ۵۰۰۰ و۶۰۰۰می بایست استفاده نمود.

یو پی اس برای تجهیزات پزشکی

امروزه پیشرفت تکنولوژی باعث پیشرفت شگرفی در زمینه دستگاههای تشخیص پزشکی و آزمایشگاهی شده است، به طوریکه دقت کار این وسایل افزایش یافته و نقش اساسی را در کار تشخیصی ایفا می نمایند. عملکرد صحیح تجهیزات آزمایشگاهی ارتباط مستقیمی با کیفیت برق ورودی دارد تضمین این کیفیت فقط و فقط با قراردادن یوپی اس با تکنولوژی ساخت مناسب بدست می آید.با وجود گستردگی تجهیزات آزمایشگاهی در زیر تعدادی از دستگاههای معروف آزمایشگاهی که نیاز به یوپی اس دارند معرفی می گردند:سل کانتر- الایزاریدر- انکوباتور- اسپکتروفتومتر- کروماتوگرافی HPLC – GC

یو پی اس برای اتاق عمل

اتاق عمل یکی از مهم ترین و اساسی ترین بخش های بیمارستان می باشد.عملکرد تجهیزات استفاده شده در این اتاق مستقیماً با جان انسان ها درارتباط است .نا مناسب بودن وضعیت برق و کوچکترین وقفه زمانی در برق می تواند روی عملکرد تجهیزات تاثیر بگذارد و عامل مرگ فرد یا افرادی گردد.یکی از تجهیزات بسیارحیاتی و حساس در بخش اتاق عمل استفاده از دستگاه یوپی اس می باشد. به طورکلی تمامی اتاقهای عمل مجهز به ونتیلاتور، الکتروشوک، دستگاه بی هوشی، ساکشن، چراغ سیالیتیک، دستگاه اکسیژن ساز، کوتر، پمپ سرنگ و پمپ سرم می باشند.

یو پی اس برای یونیت دندانپزشکی

یونیت دندانپزشکی دستگاهی است که بوسیله جریان برق،جریان مایعات یا هوا برای راه اندازی تعدادی از وسایل و دستگاههای دندانپزشکی استفاده می کند.هر یونیت به طور کلی از چهار قسمت ۱-صندلی، ۲-جعبه باکس و تابلیت، ۳-چراغ، ۴-کراشور(لیوان پرکن،دستشویی و ساکشن) تشکیل می شود و این مجموعه شامل حداقل یک دستگاه کمپرسور می باشد. با توجه به وجود نوسانات در سیستم برق کشور و احتمال آسیب رساندن به دستگاهها و جلوگیری از اتلاف وقت پزشک و بیمار به جهت عدم وجود برق جهت ادامه کار، این دستگاه یونیت دندانپزشکی می بایست به یوپی اس مجهز گردد.