محصولات یو پی اس یک منبع تغذیه بدون وقفه است که وظیفه اصلی آن ، تامین بدون وقفه ی توان مورد نیاز بار مصرفی می باشد ،

این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار گرفته علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه مانع از نفوذ و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می گردد.

محصولات یو پی اس چیست؟

امروزه معمولا در اکثر مغازه ها، شرکت ها، ادارات و سازمان ها به وضوح وجود دارد و مورد استفاده قرار می گیرد.می توان گفت امکان ندارد در این مکان ها یک یا ۲ دستگاه وجود نداشته باشد.

این دستگاه مجهز به باتری داخلی است که دارای مدارهای اتوماتیک و هوشمند قطع و وصل است.

کار این سیستم  این است که در هنگام نوسان در برق و قطع کامل آن انرژی ذخیره شده در باتری یو پی اس در کسری از ثانیهبه صورت هوشمند وارد سیستم شده و بدون قطع برق همه سیستم ها و دستگاه ها به کار خود ادامه داده و به مدت ۲ الی ۴ و در واقعی الی ۸ ساعت برقشان را تامین می کند.

Uninterruptible power supply یا ups منبع برق بدون وقفه برق یا تامین کننده انرژی دائمی برق است که حدود ۴۰ سال از اولین تولید و پیدایشش به بازر میگذرد.

در حال حاضر در دنیا بیش از ۲۰ کشور وجود دارند که بتحقیق و توسعه این سیستم مشغول و در حا تولید و عرضه به کشورهای دیگر جهان هستند.

از این کشورها میتوان به آمریکا، ایتالیا، انگلیس، آلمان و در قاره آسیا به چین، ژاپن، کره، ایران و ترکیه اشاره کرد.

مدت زمان ذخیره انرژی در این سیستم معمولا در حدود ۲ الی ۳ ساعت است. بخش اصلی که به عنوان قلب و هسته مرکزی آن محسوب میشود باتری آن است که برق ورودی شهری را به صورت انرژی شیمیایی ذخیره می کند.

یو پی اس ها در رنج وسیع تولید شده و از لحاظ قیمت و توان و از نظر ساختار با هم متفاوتند که بهترین نوع آن یو پی اس apc آمریکا است.محصولات یو پی اس

یو پی اس east

یو پی اس makelsan

یو پی اس Makelsan

یو پی اس

یو پی اس APC

هژیر صنعت
ست نیک
نیروسان
زینر
فاراتل
پرسو
آماک

apc
ge
mge
یوپی اس masterguard
powerware
chloride
eaton

borri
ablerex
aec
astrid
riello
Gtec
یوپی اس piller