تفاوت استابلایزر با یو پی اس / تفاوت تثبیت کننده ولتاژ سروو با UPS

تفاوت استابلایزر با یو پی اس

تفاوت استابلایزر با یو پی اس

تفاوت استابلایزر با یو پی اس

تفاوت استابلایزر با یو پی اس

در این مقاله میخواهیم تفاوت استابلایزر با یو پی اس را بدانیم

منبع تغذیه الکتریکی عمدتاً برای انجام كاربردهای مختلف صنعتی، مسكونی و سایر كاربردهای مبتنی بر برق مهم است. همانطور که می دانید برای اجرای انواع مختلف تجهیزات، یک ولتاژ قابل توجه در منبع تغذیه ضروری است. اما گاهی اوقات تغییراتی در ولتاژ برق، هارمونیک ها و غیره ایجاد شده و قطع برق نیز وجود خواهد داشت. سپس انجام چنین فعالیت های مهمی غیرممکن است. تثبیت کننده های ولتاژ سروو و UPS بهترین راه حل برای مواجهه افراد با این مشکلات است. هنوز هم بسیاری از ما تفاوت بین آنها را نمی دانیم و در انتخاب درست آنها سردرگم می شویم. بنابراین درک عملکرد و اهمیت آنها برای ما ضروری است و باید از بهترین راه حل های قدرت برای مطالبات مورد نظر بهره بگیریم.

یک مرد عادی می داند که یک تثبیت کننده برای تثبیت خروجی در سطح مورد نظر و یک UPS برای منبع تغذیه مداوم منظور شده است. اکنون درباره آنها و تفاوت های عملکردی آنها بیشتر بدانیم. در مرحله اول اجازه دهید درک کنیم که یک تثبیت کننده ولتاژ سروو چیست.

تثبیت کننده ولتاژ سروو :

یک تثبیت کننده ولتاژ سروو دستگاهی است که برای تثبیت ولتاژ نوسان روی موتورها کار می کند. به عنوان مثال، تجهیزات به سطح ولتاژ قابل توجهی نیاز دارند تا به طور عادی کار کنند. منبع تغذیه که از طریق شبکه به وسایل برقی و الکترونیکی متصل می شود اغلب با تغییرات، قطع و غیره روبه رو می شوند.
در دامنه های تحت ولتاژ، مدارهای کوتاه، تغییرات فرکانسی و غیره وجود دارد که میزان ولتاژ را متفاوت می کند. چنین ولتاژ نامطلوبی برای عملکرد مؤثر هر تجهیزات مفید نیست. اگر با چنین مشکل ولتاژ متفاوتی روبرو هستید باید منتظر باشید تا بهترین تثبیت کننده ولتاژ سروو را بدست آورید.

تثبیت کننده ولتاژ سروو دارای یک موتور سروو است که با توجه به میزان ولتاژ ورودی در جهت عقربه های ساعت یا خلاف جهت عقربه های ساعت حرکت می کند و ولتاژ را کاهش یا افزایش می دهد و یک ولتاژ خروجی مورد نظر تثبیت شده را به تجهیزات انتهایی تأمین می کند. بطور کلی سطح ولتاژ خروجی تک فاز و سه فاز با ولتاژ سرو کاملاً تثبیت می شوند.

ویژگی های پایدارکننده Servo

در اینجا چند ویژگی جالب در مورد تثبیت کننده ولتاژ سروو را میخواهیم ارائه دهیم.
آنها سطح ولتاژ را با بالاترین راندمان تنظیم می کنند. دامنه ولتاژ ورودی هر چه باشد ولتاژ خروجی تثبیت شده، با راندمان 98٪ می دهد.
در عرض چند ثانیه، آنها برای تثبیت ولتاژ مناسب تلاش می کنند.
آنها برای انواع مختلف کاربردهای صنعتی، خانگی و تجاری مفید هستند.
براساس طراحی برخی از آنها می توانند باعث کاهش سنبله و صداهای خط و غیره شوند.
بنابراین شما در مورد آنچه که یک تثبیت کننده سرو انجام می دهد ایده ای گرفتید.

یو پی اس یا منبع تغذیه بدون وقفه

این دستگاه در صورت بروز هرگونه وقفه و قطع برق، به طور مداوم منبع تغذیه را تأمین می کند. همانطور که می دانید تأمین برق مداوم برای بسیاری از تجهیزات الزامی است. بدون این امر، از بین رفتن داده ها و از بین رفتن بسیاری از عملیات و خسارات به وجود می آید. سرانجام ممکن است صنایع و سازمان های خاصی دچار مشکلات مالی شوند.
بنابراین، یک سیستم UPS از بروز چنین مشکلی جلوگیری می کند. آنها دارای باتری قابل شارژ هستند که در صورت خاموش شدن منبع تغذیه، تجهیزات مورد نیاز را به تجهیزات نهایی منتقل کنند. در صورت وجود منبع تغذیه معمولی، باتری نیز شارژ می شود.
با این حال، شارژ قابل توجهی باتری برای تأمین برق در هنگام قطع برق ضروری است. اگر باتری ها به طور کامل شارژ نشوند ، ممکن است مجدداً با قطع برق روبرو شوید. در غیر این صورت اگر باتری ها بیش از حد شارژ شوند ممکن است مشخصات آنها از بین برود و در همان صورت خرابی باقی بماند. اما تا حدودی سیستم های UPS برای انواع مختلف تجهیزات مفید هستند تا عملیات را بدون هیچ گونه تاخیری ادامه دهند.

انواع سیستم های UPS

دو نوع سیستم UPS وجود دارد: سیستم های UPS آنلاین و UPS آفلاین. آنها بر اساس ظرفیت و میزان ولتاژ ارائه شده به تجهیزات، طبقه بندی می شوند. سیستم های UPS آفلاین برای برنامه های قدرت مسکونی منظور شده اند.
سیستم های UPS آنلاین برای تجهیزات صنعتی، تجاری و سایر تجهیزات مهم و دارای انرژی بالاتر مفید هستند. برخی از سیستم های UPS توانایی حذف سیم های برق، سنبله ها، پهلوها و غیره را دارند و از قدرت با کیفیتی برخوردار می شوند تا در نهایت از عملکرد بهتری بهره مند شوند.

چه موقع سروو لرزشگیر و UPS را انتخاب کنیم؟

مردم برای به دست آوردن منبع تغذیه کارآمد و با کیفیت، به دنبال تثبیت کننده های UPS یا سروو هستند. همانطور که اکنون دریافتید که هر دو در عملکرد و کاربردهای خود کاملاً متفاوت هستند اکنون باید در انتخاب آنها دقت کنید.

اگر با قطع مکرر برق روبرو هستید ممکن است مجبور شوید یک سیستم UPS آنلاین بخرید. اما، حتی اگر UPS را بدست آوردید هیچ تضمینی مبنی بر تثبیت ولتاژ قابل توجه ولتاژ برق وجود ندارد. این امر به این دلیل است که سیستم های UPS محدودیت های خاصی از ظرفیت ها و دامنه های ولتاژ دارند که ممکن است با تجهیزات شما همگام نشوند.
سپس برای به دست آوردن ولتاژ، به یک تثبیت کننده ولتاژ سروو نیاز خواهید داشت. بنابراین توصیه می شود براساس برنامه های کاربردی خود مورد مناسب را انتخاب کنید.
یک نکته را بخاطر بسپارید که سیستم های UPS آنلاین در مقایسه با تثبیت کننده های سروو گران هستند. در واقع هزینه های نگهداری آنها در مقایسه با هزینه های هنگفت UPS کمتر است.
Servomax Limited یکی از بهترین تولید کنندگان و تأمین کنندگان استابلایزر ولتاژ سروو سیستم های UPS است. من امیدوارم که شما در مورد تفاوت های بین آنها ایده بگیرید و به درستی تصمیم بگیرید که خواسته های قدرت خود را تحسین کنید.

منبع : باتری یو پی اس ایرانی