در پنجاه سال گذشته بروز تحولات گسترده در زمینه علوم کامپیوتر و ریاضیات، تغییرات عمده ای را در عرصه های متفاوت حیات بشری به دنبال داشته است. در سالیان اخیر، تحولات ناشی از فناوری های اطلاعات و ارتباطات بیشترین تاثیر را در حیات بشر داشته‌اند. دنیای ارتباطات و تولید اطلاعات و دانش به سرعت در حال تغییر بوده و تحولات گسترده‌ای را در تمامی عرصه های اجتماعی و اقتصادی بشریت به دنبال داشته است و تاثیر آن بر جوامع بشری به گونه‌‌ای است که جهان امروز به سرعت در حال تبدیل به یک جامعه بزرگ اطلاعاتی و دانش محور است. دنیای امروز، با اطلاعات به عنوان داده جمع آوری شده، ذخیره شده، ‌بازیابی شده، پردازش شده و ارائه شده سرو کار دارد و به مواردی همچون اعتبار،‌کیفیت و ارزش اطلاعات به صورت جانبی، و نهایتا به استخراج دانش از آنها توجه دارد. در گرایش سیستمهای کامپیوتری تلاش بر این است که با استفاده از سیستمهای کامپیوتری بر اساس اطلاعات جمع آوری شده و تجربه خبرگان سطح مدیریت سازمانی ارتقا یابد.

شاید قطع شدن برق و در نتیجه خاموش شدن یک دستگاه کامپیوتر در منزل، از نظر کاربران عادی زیاد مهم نباشد، اما تصور آنکه مثلاً در یک اداره یا شرکت هرچند کوچک، هیچ کدام از کامپیوترها به دلیل قطعی برق، قادر به کارنباشند و نتوانیم از امکانات موجود سخت افزاری، نرم افزاری و اطلاعاتی با توجه به هزینه های صورت گرفته، استفاده کنیم و یا آنکه به دلیل اختلالات برق شهر، در همین شبکه با مشکلات و آسیب های سخت افزاری و یا حتی اشکالات اطلاعاتی، مواجه شویم ، اهمیت توجه به این موضوع را بیش از پیش آشکار می سازد. واقعیت آن است که عملکرد کلیه سیستم های انفورماتیکی بستگی مستقیم به وجود انرژی الکتریکی یا همان برق مناسب و بدون قطعی و اختلال دارد. به همین دلیل است که تامین برق مناسب، یک زیرساخت الزامی برای هرنوع فعالیت انفورماتیکی شناخته شده است که باید به آن توجه گردد.

لذا با توجه به این موضوع سعی داریم تا در این قسمت حداقل راهکارهای این حوزه را بررسی نمائیم، البته باید توجه داشت در این قسمت سعی گردیده تا با توجه به تجارب شرکت باتری یو پی اس ایران ، حداقل تعداد کاربری ها مورد توجه قرارگیرد و توصیه می گردد تا مشتریان محترم از امکانات و خدمات پشتیبانی پیش از خرید شرکت باتری یو پی اس ایران در زمینه آموزش و یا مشاوره های لازم بهره لازم را ببرند.

یو پی اس برای شبکه کامپیوتری

شبکه های کامپیوتری به گروهی از کامپیوترها و تجهیزات انفورماتیکی گفته می شود که به طرق مختلف به هم متصل شده باشند. هدف از ایجاد یک شبکه، انتقال یا به اشتراک گذاری اطلاعات است. حساسیت و کاربری های متفاوت شبکه های کامپیوتری سبب می گردد تا نوع تجهیزات مورد نیاز جهت حفاظت آنها در مقابل نوسانات و اختلالات برق شهر و یا تامین برق مناسب برای آنها نیز متفاوت باشد.
با توجه به این موضوع سعی داریم تا در این قسمت حداقل راهکارهای این حوزه را بررسی نمائیم، البته باید توجه داشت در این قسمت سعی گردیده تا با توجه به تجارب شرکت کیان صنعت ، حداقل تعداد کاربری ها مورد توجه قرارگیرد و توصیه می گردد تا مشتریان محترم از امکانات و خدمات پشتیبانی پیش از خرید شرکت کیان صنعت در زمینه آموزش و یا مشاوره های لازم بهره لازم را ببرند.

یو پی اس برای دیتاسنتر

با افزایش تعداد کاربران یک شبکه بزرگ کامپیوتری و حجم مستندات رو به افزایش، خطوط سابق ارتباطی و سرورها دیگر قادر به پاسخگویی نیستند، لذا برای بهبود سرعت پردازش، مراکز خاصی تحت عنوان دیتاسنتر یا مراکز داده ای راه اندازی می شوند که برای نگهداری و پشتیبانی از سرویس های مورد نیاز شبکه و تامین زیرساخت های ارتباطی و تجهیزات دسترسی طراحی شده اند.
با توجه به اهمیت دیتا سنترها،استفاه از یو پی اس های کیان صنعت را به منظور اصلاح و سالم نمودن برق ورودی، ایمن نمودن دستگاه های مصرفی یا به بیان دیگر افزایش عمر و سلامتی آنها در مقابل انواع آسیب های جریان و ولتاژ و همچنین حل مشکل قطع برق پیشنهاد می گردد.

یو پی اس برای سرورهای کامپیوتری

سرورهای کامپیوتری مراکز اصلی پردازش اطلاعات و مدیریت شبکه های کامپیوتری محسوب می گردند بنابراین دارای قابلیت هایی نظیر پردازنده قوی تر، ‌منبع تغذیه قوی تر، نرم افزار ارتقا یافته و اتصالات شبکه بیشتری می باشند.یکی از مهمترین وظایف مدیران شبکه، ‌بالا بردن قابلیت اطمینان در سرورها می باشد. کنترل لحظه به لحظه وضعیت یک سرور یکی از کلیدی ترین ابزار برای خطایابی، پیش بینی خطاهای احتمالی و همچنین بهینه کردن عملکرد سرورها می باشد . با توجه به اهمیت سرورهای کامپیوتری که در صورت از کار افتادن یک سرور ممکن است اطلاعات کل مجموعه نیز از بین برود، هیج روشی مانند استفاده از یو پی اس یا یک منبع تغذیه بدون وقفه نمی تواند در برابر مشکلات احتمالی از آنها حفاظت کند.

یو پی اس برای کیوسک اطلاع رسانی

کیوسک که ریشه آن کوشک (کلمه ای فارسی)ا ست در واقع به سایه بانی کوچک که از یک یا چند طرف باز می باشد، اطلاق می گردد. به طور کلی یک کیوسک اطلاع رسانی همانند یک کامپیوتر دارای پردازنده، هارد؛رم، مانیتور و کیبورد و.. . می باشد وتمام قابلیتهای و کاربردهای یک کامپیوتر را داراست. تفاوت اصلی یک کیوسک و یک کامپیوتر در طراحی نمای ظاهری و استفاده از قطعات صنعتی برای ورودی های این کامپیوتر ازجمله صفحه نمایش لمسی، گوی مسیر، صفحه کلید فلزی و دکمه هایث فشاری صنعتی است. این گونه دستگاهها به گونه ای ساخته شده اند که از دسترسی کاربرها به سیستم داخلی کیوسک جلوگیری نمایند و اغلب در اماکن عمومی جهت اطلاع رسانی، استفاده از اینترنت، انواع رزرو، جستجودر اطلاعات،ارائه پرینت های گوناگون، حضور و غیاب و نظر سنجی و حتی انتقال وجه و پرداخت قبوض و.. . بکار برده می شوند. با توجه به این که این دستگاه ها برای استفاده شبانه روزی در اماکن عمومی نصب و راه اندازی می گردند، تامین برق اضطراری ، امری حائز اهمیت برای کاربری مناسب، عملکرد صحیح و عدم آسیب دیدگی این دستگاههاست.

یو پی اس برای سیستم نوبت دهی

کاربرد این تجهیزات در مکانهایی است که حجم زیادی از ارباب رجوع و یا مشتریان را در بر میگیرد که این امر باعث ایجاد نظم وآرامش در محیط مورد مراجعه برای پرسنل مشغول در آن محیط و دیگران می گردد. از این رو با اتصال این تجهیزات به یو پی اس های تولید شده درشرکت کیان صنعت شما همواره می توانید نسبت به صحت عملکرد اینگونه تجهیزات در مقابل مشکلات و آسیب های احتمالی ناشی از نوسانات و اختلالات برق شهر ، اطمینان داشته باشید