ارسال شده توسط مهدی فتاحی


نکات مهم در ارتباط با محل نصب یو پی اس

۱ ) محل نصب یو پی اس UPS می بایست تمیز و عاری ازگرد و غبار باشد از آنجایی که کانکتورهای الکتریکی بکار رفته در دستگاههای یوپی اس UPSو ادوات الکترو مکانیک نظیر فن و کلیدهای گردان و… نسبت به گرد و غبار حساس هستند باید محل نصب عاری از گرد و غبار باشد . همچنین این گرد و غبار پس از قرار گرفتن برروی ادوات قدرت از تبادل حرارتی آنها کاسته ودر نتیجه طول عمر UPS را کاهش می دهد .

۲) بهتر است UPS را در محل کاملاً افقی قرار دهید . همچنین از استحکام مکانیکی محل نصب UPS و عدم احتمال سقوط آن مطمعن شوید .

۳) دراطراف دستگاه UPS ، سوراخهایی جهت تهویه هوا در نظر گرفته شده است بنایراین می بایست حداقل فاصله ادوات مجاور برای دستگاههای تا ۵KVA ، ۲۰cm و برای UPS با توان بین ۵KVA تا ۱۵ KVA ، ۴۰cm و برای دستگاههای (UPS )بزرگتر ۸۰cm در نظر گرفته شود .

۴) UPS را در محل های مرطوب یا جایی که احتمال ریختن مایعات برروی آن وجود دارد نصب نکنید .

۵ ) UPS در محلی نصب گردد که دمای آن کمتر از ۴۰ درجه و باتریها در محلی نصب شود که دمای آن کمتر از ۳۰ درجه باشد برای UPS دارای باتری داخلی دمای محیط بایستی کمتراز ۳۰ درجه باشد . در صورت عدم رعایت محدوده دمایی فوق عمر یوپی اس UPSو باتری به شدت کاهش پیدا میکند .

۶) اگر UPS در محیط دارای رطوبت انتقالی ازسطح زمین نصب میشود محل نصب بایستی دارای ارتفاع حداقل ۳۰cm (دارای پایه) از سطح زمین باشد .

۷) از قراردادن هر گونه اشیایی بر روی UPS خودداری کنید . قراردادن شیئ خارجی ، تبادل حرارتی بین UPS و محیط را کاهش و طول عمر دستگاه(UPS) و باتری را کاهش خواهد داد .

۸) در هنگام نظافت دستگاه UPS دقت کنید کلیدهای روشن ، خاموش ، تست و دیگر کلید و فیوزهای جلو و پشت دستگاه بصورت اتفاقی از حالت نرمال خود خارج نشوند .

۹) سیم کشی دستگاههای مصرف کننده توسط افراد فنی و بصورت جداگانه برای هر UPS انجام شود.

۱۰) از آنجایی که داخل دستگاه UPS ولتاژهای مختلفی که برای انسان خطرناک هستند وجود دارد از باز کردن درب دستگاه جداً خودداری کنید و در صورت نیاز به سرویس با فروشنده و یا تعمیراتکار مجازدستگاه تماس بگیرید .

۱۱) دقت کنید به خروجی دستگاه UPS پرینتر لیزری ، پرینترهای سوزنی A3 ، کولر گازی ، پول شمار ، مهتابی ، جاروبرقی ، سماور و بصورت کلی دستگاههای دارای مصرف بالا وصل نشود .

۱۲) از دست زدن به فیوز و کلیدهای داخل تابلوی UPS خودداری کنید . دقت کنید درب تابلوی یوپی اس UPS همواره بسته و دسترسی به داخل آن فقط توسط افراد فنی امکان پذیر باشد .