باتری منبع تغذیه بدون وقفه

باتری منبع تغذیه بدون وقفه

باتری منبع تغذیه بدون وقفه : UPS به عنوان منبع تغذیه غیرقابل تعویض یا باطری / مایع پرنده شناخته می شود ، در صورت عدم موفقیت منبع اصلی ، یو پی اس قدرت اضطراری را برای بارگیری فراهم می کند.  یو پی اس با سیستم کمکی یا اضطراری یا ژنراتور آماده به کار متفاوت است زیرا با تأمین انرژی ذخیره شده در باتری ها ، حفاظت تقریباً لحظه ای از قطع برق را تأمین می کند .

 

واحد UPS معمولاً برای محافظت از سخت افزار مانند رایانه ها ، مراکز داده ، تجهیزات ارتباط از راه دور و سایر تجهیزات که می تواند باعث صدمات ، تلفات ، اختلال در کسب و کار یا از بین رفتن داده ها شود در صورت ایجاد اختلال غیر منتظره در منبع تغذیه ، استفاده می شود .

 

واحدهای UPS در اندازه از واحدهای طراحی شده برای محافظت از یک رایانه واحد و بدون مانیتور ویدیویی (حدود 200 ولت آمپر امتیاز) تا واحدهای بزرگی که کل مراکز داده یا ساختمانها را تأمین می کنند ، می باشد.

 

بزرگترین UPS در جهان یک سیستم ذخیره سازی الکتریکی باتری 46 مگاواتی باتری (BESS) در Fairbanks ، آلاسکا است که تمام شهرها و جوامع روستایی مجاور را در حین قطع برق قدرت می دهد. باتری منبع تغذیه بدون وقفه

 

نقش اصلی هر یو پی اس تأمین برق کوتاه مدت در هنگام عدم موفقیت منبع اصلی است. با این وجود ، اکثر واحدهای UPS قادر هستند مشکلات برق مشترک را با درجات مختلفی اصلاح کنند ، از جمله: 

  • ولتاژسنبله یا فشار بیش از حد ولتاژ
  • کاهش لحظه ای یا مداوم ولتاژ ورودی
  • سر و صدا ، معمولاً از تجهیزات نزدیکی
  • ناپایداری فرکانس اصلی
  • اعوجاج هارمونیک

 

واحدهای UPS با توجه به رفع مشکلات ذکر شده رد بالا به 3 دسته کلی سیستم های UPS مدرن “آماده به کار” ، “خط تعاملی” یا “on-line”  دسته بندی می شوند

 

آماده به کار

یو پی اس آماده به کار (SPS) تنها اساسی ترین ویژگی ها را ارائه می دهد ، با استفاده از محافظت در برابر افزایش و پشتیبان گیری از باتری.

تجهیزات حفاظت شده معمولاً مستقیماً به برق کارخانه ورودی متصل می شوند. هنگامی که ولتاژ ورودی به زیر سطح پایین می آید یا از یک سطح از پیش تعیین شده بالا می رود ، SPS مدار اینورتر DC-AC داخلی را که از باتری داخلی آن تغذیه می شود ، روشن می کند.

 

تعاملی خط

یو پی اس تعاملی خط در عمل یک UPS آماده به کار است ، با این تفاوت که دارای  یک autotransformer ولتاژ متغیر است.

این نوع خاصی از ترانسفورماتور است که می تواند سیم پیچ های سیم را به آن اضافه یا تفریق کند ، بنابراین می تواند باعث افزایش یا کاهش میدان مغناطیسی و ولتاژ خروجی ترانسفورماتور شود . این همچنین به عنوان یک ترانسفورماتور تقویت کننده باک شناخته می شود. باتری منبع تغذیه بدون وقفه

 

برخط یا آنلاین

در یو پی اس آنلاین ، باتری ها همیشه به اینورتر متصل می شوند ، به طوری که هیچ سوئیچ انتقال نیرو لازم نیست. با قطع برق ، یکسو کننده به سادگی از مدار خارج می شود و باتری ها قدرت را ثابت و بدون تغییر نگه می دارند.

هنگامی که قدرت ترمیم شده است، از یکسو از سر گرفته حمل بیشتر از بار و شروع به شارژ کردن باتری ها، هر چند جریان شارژ ممکن است محدود باشد برای جلوگیری از قدرت بالا یکسو کننده از بیش از حد باتری و جوش کردن الکترولیت.

 

در مرکز باتریUPS ، ما نمی خواهیم فقط باتری بفروشیم ، بلکه می خواهیم دنیای شگفت انگیز باتری ها ، انرژی و قدرت را به شما اطلاع دهیم و به شما یاد دهیملطفا برای اطلاع از مطالب جالب تر، مفید و آموزنده مقالات در مورد باتری و برق مطالعه فرمائید.