پارالل کردن یو پی اس N+1:

در محیط های کسب و کار بزرگ که در آن قابلیت اطمینان است از اهمیت زیادی، تنها با یک یو پی اس بزرگ همچنین می توانید یک نقطه از یک شکست است که می تواند بسیاری از سیستم های دیگر را مختل می شود. به ارائه قابلیت اطمینان بیشتر، ماژول های مختلف یو پی اس و باتری یو پی اس کوچکتر می توان با هم یکپارچه برای ارائه کار برکنار معادل حفاظت از قدرت یوپی اس به بسیار بزرگ است. “N + 1” بدان معنی است که اگر بار را می توان با ماژول های N عرضه، نصب و راه اندازی شامل N + 1 ماژول. در این راه، شکست یکی ماژول عملیات سیستم تاثیر نیست.

انواع پارالل:

بسیاری از سرور های کامپیوتر ارائه گزینه های قدرت برکنار شده، به طوری که در صورت یک قدرت شکست عرضه، یک یا چند برق دیگر قادر به قدرت بار. این یک نقطه بحرانی است – هر منبع تغذیه باید قادر به قدرت کل سرور به خودی خود باشد.

حفاظت کار برکنار می توان در عین حال با اتصال هر منبع تغذیه به یو پی اس خود را گسترده تر کرده. این حفاظت دو از هر دو شکست منبع تغذیه و یک شکست یو پی اس فراهم می کند، به طوری که ادامه عملیات تضمین شده است. این تنظیمات نیز به عنوان ۱ + ۱ یا افزونگی ۲N اشاره شده است. اگر بودجه برای دو واحد UPS یکسان اجازه نمی دهد سپس آن را عمل مشترک را به برق وصل یک منبع تغذیه به برق قدرت و از سوی دیگر به یو پی اس است.

پارالل کردن یو پی اس

محیط لازم برای یو پی اس:

هنگامی که یک سیستم یو پی اس خارج از منزل قرار می گیرد، باید آن را برخی از ویژگی های خاص است که تضمین می کنند که آن را می توانید آب و هوا بدون هیچ گونه عوارض بر عملکرد تحمل دارند. عواملی مانند دما، رطوبت، باران، برف و در میان دیگران باید توسط سازنده نظر گرفته که طراحی یک سیستم یو پی اس در فضای باز. محدوده دمای عملیاتی برای سیستم های یو پی اس در فضای باز می تواند در حدود -۴۰ ° C تا ۵۵ °

سیستم های یو پی اس در فضای باز هم می تواند قطب، زمین (پایه)، و یا میزبان نصب شده است. محیط زیست در فضای باز می تواند سرمای شدید، که در این صورت سیستم یو پی اس در فضای باز باید شامل یک حصیر باتری گرم یا گرمای شدید، که در این صورت سیستم یو پی اس در فضای باز باید شامل یک سیستم فن و یا یک سیستم تهویه مطبوع بود.

اینورتر های خورشیدی، یا اینورتر PV، و یا تبدیل انرژی خورشیدی، تبدیل متغیر جریان مستقیم (DC) خروجی یک فتوولتائیک (PV) پانل های خورشیدی را به یک فرکانس ابزار جریان متناوب (AC) است که می تواند به یک شبکه الکتریکی تجاری تغذیه یا استفاده شده توسط یک شبکه الکتریکی خارج از شبکه محلی است. این مهم BOS جزء در سیستم های فتوولتائیک است، اجازه می دهد استفاده از تجهیزات معمولی AC طراحی شده است. اینورتر خورشیدی توابع خاص اقتباس برای استفاده با آرایه فتوولتائیک، از جمله حفاظت از حداکثر قدرت ردیابی نقطه و ضد جزیره.

پاور فاکتور Power factor

مشکل در ترکیبی از “دو برابر تبدیل” یو پی اس و ژنراتور اعوجاج ولتاژ ایجاد شده توسط یو پی اس است. ورودی یک UPS دو تبدیل است که در اصل یک یکسو کننده بزرگ است. جریان کشیده شده توسط یو پی اس غیر سینوسی است. این می تواند ولتاژ از برق AC یا یک ژنراتور به غیر سینوسی نیز تبدیل شود. اعوجاج ولتاژ پس از آن می تواند مشکلات در تمام تجهیزات الکتریکی متصل به آن منبع قدرت، از جمله یو پی اس خود شود. همچنین باعث می شود که قدرت بیشتری به در سیم کشی تامین برق به یو پی اس به دلیل پاشنه در جریان دست داده است. این سطح از “سر و صدا” به عنوان یک درصد از “مجموع اعوجاج هارمونیکی از جریان” (THD (من)) اندازه گیری شد. یکسو کننده ها کلاسیک یو پی اس یک (من) سطح THD حدود ۲۵-۳۰٪. برای کاهش اعوجاج ولتاژ، این نیاز به سیم کشی برق و یا سنگین تر ژنراتور بیش از دو برابر بزرگ به عنوان یو پی اس.

ساده خارج از خط روشن برق حالت ترکیب یکسو کننده تمام موج ساده متصل به یک ذخیره کننده انرژی خازن بزرگ است. چنین SMPS رسم در حال حاضر از خط AC در پالس های کوتاه زمانی که برق ولتاژ لحظه ولتاژ در سراسر این خازن فراتر می رود. در طول بخش باقی مانده از چرخه AC خازن انرژی به منبع تغذیه فراهم می کند.

به عنوان یک نتیجه، جریان ورودی پایه مانند برق حالت روشن است هارمونیک بالا و ضریب قدرت نسبتا کم است. این کار باعث ایجاد بار اضافی بر روی خطوط برق، حرارت سیم کشی ساختمان ترانسفورماتور ابزار و استاندارد موتور AC افزایش می دهد، و ممکن است مشکلات ثبات در برخی از برنامه های از جمله در سیستم ژنراتور اضطراری یا ژنراتور هواپیما شود. هارمونی را می توان با فیلتر حذف، اما فیلتر گران قیمت هستند. بر خلاف ضریب قدرت جابجایی ایجاد شده توسط بارهای القائی یا خازنی خطی، این اعوجاج را نمی توان با افزودن یک جزء تک خطی را اصلاح کرد. مدارهای اضافی مورد نیاز برای مقابله با اثر پالس فعلی مختصر. قرار دادن یک مرحله تنظیم افزایش هلی کوپتر در حال حاضر پس از یکسو خارج از خط (به اتهام خازن ذخیره سازی) می توانید ضریب قدرت درست، اما پیچیدگی و هزینه افزایش می دهد.

در سال ۲۰۰۱، اتحادیه اروپا به اجرا گذاشته استاندارد IEC / EN61000-3-2 به مجموعه ای از محدودیت در هارمونیک جریان ورودی AC تا هارمونیک ۴۰ برای تجهیزات بالا ۷۵ W. استاندارد چهار کلاس تجهیزات بسته به تعریف آن نوع و شکل موج جریان. محدودیت دقیق ترین (کلاس D) برای رایانه های شخصی، مانیتور کامپیوتر، و گیرنده های تلویزیون است. به مطابق با این شرایط، مدرن برق سوئیچ حالت به طور معمول شامل یک مرحله اضافی اصلاح ضریب توان (PFC).