یو پی اس برای اداره ها

یو پی اس برای اداره ها

یو پی اس برای اداره ها و سازمان های دولتی

یو پی اس برای اداره ها و همه دفاتر به دستگاه های پشتیبان نیاز دارند. قطع برق در صورت عدم وجود سیستم پشتیبان مناسب، می تواند به معنای ساعات خرابی از بین رفتن بهره وری و از بین رفتن اطلاعات حساس از سرورها و دسک تاپ باشد. کلیه تجهیزات مهم در یک دفتر که نیاز به بهره برداری مداوم داشته و نیاز به سطح بالایی از یکپارچگی داده ها و در دسترس بودن آن به منبع تغذیه بی وقفه نیاز دارند. از آنجا که قدرت ابزار قابل اعتماد نیست UPS تنها راه حل است. یو پی اس می تواند در مدت زمان انتقال کمتر از 20 دقیقه از بارهای مهم مانند سرورها و رایانه های شخصی پشتیبان تهیه کند و از این طریق از این باخت جلوگیری کند. علاوه بر این، UPS که برای تأمین برق در شبکه حساس استفاده می شود.

یو پی اس برای اداره ها

یو پی اس برای اداره ها

 سیستم های UPS متوسط و بزرگ سه فناوری استاندارد موجود در UPS استاتیک یعنی آفلاین، خط تعاملی و آنلاین وجود دارند. سیستم های UPS آفلاین ارزان ترین قیمت در هنگام خرابی برق است. میزان استفاده از آن در دفاتر کاهش یافته است اما برای کاربرانی که به دنبال حفاظت ساده مانند مصارف خانگی هستند در محدوده زیر 3kVA مناسب است.

سیستم های تعاملی در خط شبیه به سیستم های آفلاین هستند تنها تفاوت آنها این است که در هنگام نوسان ولتاژ ورودی در یک باند خاص، نظارت مداوم بر تمامیت قدرت ابزار و ولتاژ صحیح را ارائه می دهند. این فناوری در محدوده زیر 20kVA موجود است و نسبت به سیستم آفلاین محافظت را کمی بهتر می کنند و برای بخش SOHO مناسب تر می باشند.

UPS تعاملی در خط از یک شارژر جداگانه برای باتری استفاده می کند و تنها در حالت خاموش بودن به حالت اینورتر می رود. مهمترین مزیت این طرح این است که واحد اینورتر / مبدل همیشه به خروجی متصل می شود و تجهیزات را نیز تأمین می کند. طراحی امکان پاسخگویی سریعتر نسبت به خرابی برق را نسبت به UPS آماده به کار می دهد. اینورتر / مبدل نیز به طور معمول با مدار مجهز است تا بتواند نویزها و سنبله ها را فیلتر و میزان تولید نیرو را تنظیم کند.

UPS آنلاین به عنوان سیستم تبدیل مضاعف شناخته می شود. به همین دلیل طراحی و قابلیت های پیچیده آنها گران است. این واحدها در محدوده 3kVA در دسترس هستند. در این سیستم ها تمام مؤلفه های برق بطور مداوم بصورت آنلاین هستند. از این رو با وارد کردن توان ورودی، در مرحله اصلاح اختلالات ورودی از بین می روند و بار، تنظیم ولتاژ تولید شده توسط اینورتر را برطرف می کند. اینها برای همه برنامه های کاربردی تجاری مهم در کلیه عمودی ها استفاده می شود.

UPS های آنلاین از فناوری تبدیل مضاعف برای تبدیل انرژی AC به برق DC و بازگشت دوباره آن به AC استفاده می کنند. منبع تغذیه اولیه باتری های UPS است و توان مصرفی به عنوان منبع ثانویه در نظر گرفته می شود. به عبارت ساده، بار متصل به یو پی اس آنلاین همیشه بر روی باتری ها صرف نظر از خرابی برق وجود دارد یا خیر. به همین دلیل زمان وقوع قطعی برق زمان انتقال صفر وجود دارد. برق مستقیماً از طریق مبدل آن منتقل می شود و یو پی اس از قسمت کوچکی از این نیرو برای شارژ مجدد باتری های خود استفاده می کند و بقیه قدرت را برای ارائه یک خروجی تقریبا ایده آل تبدیل می کند.

از آنجا که UPS های آنلاین گران هستند برای بارهای پر مصرف و بحرانی مانند سرورها استفاده می شود. در حالی که دفاتر کوچک به دنبال UPS تعاملی در خط هستند دفاتر بزرگ و شرکت ها همیشه به UPS های آنلاین مراجعه می کنند. به طور معمول، 3kVA تا 20kVA در دفاتر کوچک و متوسط ​​و 10kVA تا 120kVA در دفاتر بزرگ استفاده می شود.

Delta Energy Systems طیف جدیدی از سیستم UPS 1kVA تا 3kVA با نام E-Series را معرفی کرده است که برای شرکت های کوچک و متوسط ​​و بخش های شرکتی مناسب است. سری E دارای فن آوری PWM با فرکانس بالا کنترل شده از ریزپردازنده ، مبتنی بر سیستم UPS تبدیل دوگانه ‘واقعی آنلاین’ با IGBT در مرحله اینورتر است. “این کار خروجی موج خالص سینوسی را با قابلیت اطمینان و راندمان بالا فراهم می کند. همچنین تصحیح ضریب توان ورودی و در نتیجه صورتحساب برق کمتر و هارمونیک های به حداقل رسیده است. “

هیچ توپولوژی جدیدی در سیستم استاتیک وجود ندارد. با این حال، دستگاه های ذخیره انرژی شاهد پیشرفت سریع در باتری، سلول سوخت و خازن های فوق العاده بالا هستند. راندمان بالای Nxr UX Emerson کارایی 96 درصد را ارائه می دهد. Microtek همچنین سری UPS با کارایی انرژی در UPS را با هر دو باتری داخلی و خارجی معرفی کرده است.

مشتریان به طور فزاینده به دنبال زمان پشتیبان بالاتر با نیاز به اتصال فزاینده برای مدت زمان طولانی هستند. آنها همچنین به دنبال برندهای معتبر هستند زیرا نمی توانند برای مدت طولانی خطر از دست رفتن داده یا مواجهه با خرابی را تجربه کنند. آنها همچنین به دنبال یو پی اس های کوچک با راندمان بالا و صرفه جویی در مصرف انرژی و ویژگی های کاربر پسند هستند. در واقع خریداران دنبال محصولی هستند که با پشتیبانی از خدمات عالی پس از فروش همراه باشد. فناوری پیشرفته با ویژگی های صرفه جویی در مصرف برق و پشتیبانی نرم افزار به روز شده، بدون سر و صدا و آلودگی، کم بودن هزینه و اندازه کوچک و کاربر پسند باشد.

بیشتر نوآوری هایی که در حال وقوع هستند بر افزایش بهره وری متمرکز شده اند. این به صرفه جویی در مصرف انرژی و محیط نیز کمک می کند. به طور معمول، UPS در دفاتر کوچک تا 85 درصد بازده را ارائه می دهد. اما امروز، UPS با صفحه نمایش LCD و خروجی موج سینوسی پیشرفته تر در محدوده زیر 10 کیلو ولت بهره وری دارد. یو پی اس APC سيستم هايي را ارائه كرده اند كه كارايي 94 درصد و KW را با 0.9 درجه در كيلوگرم در pf ارائه مي دهند. این سیستم ها می توانند چگالی توان بالاتری را ارائه دهند و می توانند ایستگاه های کاری بیشتری را به یکدیگر متصل کنند.

منبع : باتری یو پی اس ایران