تعمیرات باتری یو پی اس 

تعمیرات باتری یو پی اس

تعمیرات باتری یو پی اس

تعمیرات باتری یو پی اس :

این یک واقعیت شناخته شده در صنعت است که باتری آسیب پذیرترین قسمت یو پی اس است. در حقیقت، نقص باتری یک علت اصلی با از دست دادن بار است. درک نحوه به درستی نگهداری و مدیریت باتری های یو پی اس نه تنها می تواند عمر باتری را گسترش دهد، بلکه می تواند مانع خرابی شود.

هنگام نگهداری سیستم های باتری همیشه کارهای ایمن را دنبال کنید :

شایع ترین نوع باتری که در UPS های امروز استفاده می شود، باتری سرب با شیر کنترل (VRLA) است که همچنین به عنوان یک باتری مهر و موم شده یا بدون نگهداری شناخته می شود. باتری VRLA معمولا در داخل پلاستیک پلی پروپیلن مهر و موم شده است، که مزیت آن این است که حاوی هیچ مایع شل کننده ای نیست که ممکن است نشت یا قطره باشد. از آنجا که آب نمی تواند به باتری های VRLA اضافه شود، بازسازی آب برای زندگی و سلامت آنها بسیار حیاتی است. علاوه بر این، هر فاکتوری که سرعت تبخیر یا از دست دادن آب را افزایش می دهد، مانند دما یا گرما از جریان شارژ، عمر باتری را کاهش می دهد.

۱٫پایان عمر مفید چیست؟

IEEE پایان عمر مفید را برای یک باتری یو پی اس تعریف می کند که نقطه ای است که دیگر نمی تواند ۸۰٪ ظرفیت امتیاز آن را در ساعت آمپر تولید کند. هنگامی که باتری شما ۸۰٪ ظرفیت امتیاز آن را به دست می آورد، روند پیری شتاب می گیرد و شما باید آن را جایگزین کنید.


بیشتر بخوانید : معرفی شرکت باتری یو پی اس leoch


۲٫ آیا بین باتری های استفاده شده توسط یو پی اس های کوچک (محدوده ۲۵۰ تا ۳ کیلو وات) و موارد استفاده شده توسط یو پی اس های بزرگ وجود دارد؟

در حالی که تکنولوژی باتری اصلی و همچنین خطرات عمر باتری بدون در نظر گرفتن اندازه یو اس بی، باقی می ماند، تفاوت های ذاتی بین برنامه های بزرگ و کوچک وجود دارد. اول، UPS های کوچکتر معمولا دارای یک باتری VRLA هستند که از بار پشتیبانی می کنند و نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. همان طور که سیستم ها بزرگتر می شوند، افزایش ظرفیت باتری برای پشتیبانی از بار پیچیده تر می شود. سیستم های بزرگتر ممکن است نیاز به چند رشته باتری، معرفی پیچیدگی به تعمیر و نگهداری باتری و پشتیبانی داشته باشد. باتری های جداگانه باید نظارت شود تا یک باتری تنها از یک رشته تمام شود و بار را در معرض خطر قرار دهد. علاوه بر این، با افزایش سیستم، استفاده از باتری های مرطوب بسیار شایع تر می شود.

۳٫ UPS بیش از یک سال است که در انبار نگهداری می شود. آیا باتری هنوز هم سالم است؟

همانطور که باتری ها بی استفاده می شوند، بدون شارژ، زندگی آنها کاهش می یابد. با توجه به ویژگی های خود تخلیه باتری های اسید سرب، توصیه می شود که آنها هر ۳ تا ۴ ماه ذخیره سازی را بپردازند. در غیر این صورت، از دست دادن ظرفیت دائمی بین ۱۸ تا ۳۰ ماه رخ می دهد. برای طولانی شدن عمر مفید بدون شارژ، باطری ها را در دمای ۱۰ درجه سانتیگراد (۵۰ درجه فارنهایت) یا کمتر نگه دارید.

۴٫ تفاوت بین باتری قابل تعویض و قابل تغییر چیست؟

باتری های قابل تغییر باطری اجازه می دهد که باتری ها در حالی که UPS در حال اجرا است، تغییر داده شود. باطری های قابل تعویض کاربر معمولا در یو پی اس های کوچکتر یافت می شوند و نیازی به ابزار یا آموزش خاصی برای جایگزینی ندارند. باتری ها می توانند هر دو قابل تغییر و قابل تعویض باشند.

۵٫ اگر زمان بارگذاری یو پی اس را کاهش می دهید، چگونه باتری زمان اجرا می شود؟

زمان بارگذاری باتری کاهش می یابد. به عنوان یک قاعده کلی، اگر بار را به نصف کاهش دهید، زمان اجرا را سه برابر کنید.

۶٫ اگر باتری بیشتری به یک یو پی اس اضافه کنم، آیا می توانم بار بیشتری را اضافه کنم؟

اضافه کردن باتری های بیشتر به یک یو پی اس می تواند عمر باتری را برای پشتیبانی از بار افزایش دهد. با این حال، با اضافه کردن باتری بیشتر ظرفیت UPS افزایش نم یابد. اطمینان حاصل کنید که UPS شما به اندازه کافی برای بار شما اندازه گرفته شده است، سپس باتری ها را به اندازه نیازهای زمان اجرا اضافه کنید.

۷٫ طول عمر باتری یو پی اس چیست؟

طول عمر استاندارد برای باتری VRLA سه تا پنج سال است. با این حال، انتظار می رود زندگی می تواند به شدت به علت شرایط محیطی، تعداد چرخه های تخلیه، و تعمیر و نگهداری مناسب باشد. یک برنامه منظم تعمیر و نگهداری باتری داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که باتری های شما در پایان عمر خود قرار دارند.

۸٫ آیا UPS نیاز به بار دارد تا باتری خود را شارژ کند؟

به طور کلی، UPS نیازی به حداقل بار برای شارژ باتری های خود ندارد. پس از وصل شدن به یک منبع برق معمولی (از طریق پورت ورودی یا سخت افزاری)، UPS باید باتری خود را بدون توجه به مقدار بار، اگر به آن متصل باشد، شارژ کند.

منبع : source

سایر مقالات این سایت :

شارژر باتری یو پی اس چیست و دارای چه اهمیتی است؟

چاپ

کوره صنعتي

تعمير موبايل در محل