منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) چیست؟

 

باتری یو پی اس مکلسان

منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) چیست؟

  • منبع تغذیه بی وقفه (UPS) :

UPS حفاظت از امنیت تضمین شده را برای الکترونیک متصل می کند. هنگامی که برق قطع می شود و یا در خارج از سطوح ایمنی نوسان می کند، یو پی اس بلافاصله منبع پشتیبان خالص و حفاظت از ولتاژ برای تجهیزات متصل شده و حساس را فراهم می کند. APC، یک برند Schneider Electric، گزینه های UPS را برای رایانه ها و لوازم جانبی، شبکه ها و سرور ها، و همچنین مراکز داده و امکانات ارائه می دهد.

تمامی محصولات UPS :

دستگاه های الکترونیکی که هر روز برای ارتباط، امنیت و سرگرمی ساخته می شوند در معرض خطر آسیب و شکست قرار می گیرند. به علت خاموش شدن برق، نوسانات ولتاژ و سایر اختلالات برق. یک یو پی اس ایرانی قدرت ذخیره پشتیبان باتری و حفاظت از دستگاه های الکترونیکی را فراهم می کند، از جمله:
۱_ تجهیزات شبکه بی سیم (روتر، مودم)
۲_  کامپیوترها

۳_  تلویزیون ها
۴_  سیستم های امنیتی

۵_  کنسول های بازی
۶_ دستگاه های موبایل

کسب و کار و تعمیر:
خرابی ناشی از قطع برق باعث ناراحتی برای هر کسی می شود، اما می تواند برای یک کسب و کار یا سازمان مالیاتی باشد. هر ساله میلیاردها دلار از دست رفته به دلیل خرابی های ناشی از اختلالات برق که توسط یو پی اس آنها جلوگیری شده است، از بین می رود. هزینه فروش برای هر یک:

{هزینه متوسط ​​سالانه خرابی ناخواسته، $ ۱٫۲۵- $ ۲٫۵ میلیارد
هزینه میانگین ساعات نقص زیرساخت: ۱۰۰،۰۰۰ دلار
هزینه میانگین ساعتی از نقص برنامه انتقادی: $ ۵۰۰،۰۰۰ – $ ۱ میلیون}

به دلیل توانایی محدودی برای تولید درآمد در زمان خرابی، ممکن است بیشترین ریسک مالی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​باشد.

به چه اندازه UPS نیاز دارید؟

الکترونیک دارای رتبه های حداکثر وات و حداکثر امتیازات (VA (volt-ampere است. هیچ کدام از امتیازات ممکن نیست از طریق تجهیزات متصل گردد. وات قدرت واقعی را که توسط تجهیزات تولید می شود را اندازه گیری می کند، در حالی که ولتاژ آمپر تولید ولتاژ اعمال شده بر روی تجهیزات و جریان برق و استلابلایزر کشیده شده را مجهز میکند.

فاکتور قدرت :

برای رایانه ها و واحدهای یو پی اس، واحدهای وات و VA می توانند بطور قابل توجهی متفاوت باشند، اگر چه امتیاز VA همیشه برابر یا بزرگتر از رتبه وات است. نسبت وات به VA نامیده می شود عامل قدرت و یا به عنوان یک عدد (یعنی ۰٫۸) و یا یک درصد (یعنی ۸۰٪) بیان می شود. وقتی اندازه ی یو پی اس برای نیازهای خاص خود را تعیین می کنید، فاکتور قدرت بیشترین اهمیت را دارد. به طور کلی، یو پی اس های شما باید دارای ظرفیت خروجی وات ۲۰ تا ۲۵ درصد یا بالاتر از توان کلی تولید شده توسط هر تجهیزات جانبی باشد.

چه مدت زمان لازم برای پشتیبانی از تجهیزات متصل شده خود را دارید؟

این بستگی به آنچه شما قصد دارید با UPS خود پشتیبان گیری کنید. زمان اجرا اشاره به مقدار زمانی که یک یو پی اس قادر به تأمین تجهیزات متصل به آن در صورت وقوع اختلال در قدرت خواهد بود. تجهیزات بیشتری که به UPS وصل کرده اید، زمان کار کمتری دارند، بنابراین مهم است که مطمئن شوید UPS شما تنها قدرت پشتیبان را به تجهیزات و سرویس و نگهداری خود ارائه می دهد.

برق از چه نوع باتری یو پی اس محافظت و پشتیبانی می کند؟

بسیاری از مشکالت برق در شبکه برق تجاری رخ می دهد که با هزاران مایل از خطوط انتقال آن آسیب می گذارد از تغییرات آب و هوایی مانند طوفان های رعد و برق، برف، یخ و سیل، و همچنین ناتوانی در تجهیزات و تصادفات در امان می ماند.

منبع : uninterruptible-power-supply

سایر محصولات و مقالات این سایت :

یو پی اس دیتاسنتر

یو پی اس و باتری کدام کشور ها دارای کیفیت بالا هستند ؟

چاپ

کوره صنعتي

تعمير موبايل در محل