تفاوت بین تثبیت کننده ولتاژ سروو و یو پی اس

تفاوت بین تثبیت کننده ولتاژ سروو و یو پی اس

تفاوت بین تثبیت کننده ولتاژ سروو و یو پی اس

  • تفاوت بین تثبیت کننده ولتاژ سروو و یو پی اس :

امروزه اکثر تجهیزات الکتریکی و ماشین آلات نیازمند تثبیت کننده ولتاژ سروو برای عملکرد بهتر است.به طور عمده، به علت نوسان برق، هر یک از محصولات الکتریکی به خوبی انجام نمی شود. در این حالت، برای دستیابی به عملکرد مطلوب از تجهیزات الکتریکی و یا ماشین آلات، اجازۀ نصب یک تثبیت کننده ولتاژ سروو با کیفیت خوب را اجباری کرده است.
به همین دلیل است که به دلیل سوء تفاهم، UPS ها را به جای تثبیت کننده ولتاژ سروو خریداری می کنند و گاهی اوقات آنها باید با بسیاری از مشکلات مواجه شوند، بنابراین مهم است که در مورد تفاوت ها و مزایای هر دو بدانید.
درباره یو پی اس آنلاین و استابلایزر ولتاژ سروو :
من می خواهم روشن کنم که هیچ مقایسه ای بین تثبیت کننده های سروو ولتاژ و UPS وجود ندارد بنابراین هر دو تفاوت زیادی دارند. UPS را نمی توان در هر وضعیتی با تثبیت کننده ولتاژ Servo مقایسه کرد اما مردم عموما فکر می کنند که پس از گرفتن یو پی اس نیازی به نگرانی در مورد مشکلات الکتریکی نداشته باشند.با توجه به این سوء تفاهم، حتی محصولات ارزشمند آنها آسیب نخواهد دید، اما در صورت استفاده از وسایل پزشکی و فناوری اطلاعات، می توانند از دست دادن آنها را نیز کاهش دهند.

یو پی اس (منبع تغذیه بدون وقفه) :

منبع تغذیه بی وقفه (UPS) این است که قدرت بی وقفه را برای تجهیزات تامین کنند. دو نوع یو پی اس در بازار وجود دارد:

_ یو پی اس آفلاین / اینورتر
_ یو پی اس آنلاین

به طور کلی، مردم از UPS های آنلاین استفاده می کنند با تجهیزات الکتریکی کوچک مانند تلویزیون LED، کامپیوتر و غیره. اما یو پی اس های آنلاین بزرگتر از آفلاین هستند و با ماشین های الکتریکی بزرگ مانند دستگاه های MRI، دستگاه های CNC، دستگاه های نساجی و داده ها و غیره استفاده می شود.
UPS آفلاین در بعضی موارد ممکن است ولتاژ مناسب ارائه ندهد. در همین حال، UPS آنلاین می تواند ولتاژ بی وقفه را تامین کند، اما اگر ما در مورد هزینه UPS آنلاین در مقایسه با (SVS) تثبیت کننده ولتاژ سروو صحبت کنیم، این پنج برابر بیشتر از SVS است.تثبیت کننده ولتاژ سروو می تواند به شما برای حفاظت از تجهیزات الکتریکی با ارزش کمک کند 


بیشتر بخوانید : شارژر باتری یو پی اس چیست و دارای چه اهمیتی است؟


تثبیت کننده ولتاژ سروو :

همین الان ما در عمق این نقاط قرار نمی گیریم اما قطعا بر روی حل این مشکل از طریق تثبیت کننده ولتاژ سروو متمرکز خواهیم شد.تثبیت کننده ولتاژ سروو می تواند ولتاژ خروجی را در حدود ± ۱٪ از ولتاژ استاندارد تنظیم کند و تغییر ولتاژ بدون وقفه با آن صاف باشد.تثبیت کننده ولتاژ سروو می تواند برای یک تنوع گسترده ای از ولتاژ با سهولت طراحی شده باشد. در عین حال، آن نیز زمان اصلاح منطقی سریع است.مهمتر از همه شما باید در مورد مزایا و معایب هر دو محصول با در نظر گرفتن نمونه ای از ماشین چاپ.

اگر شما یو پی اس آنلاین را نصب کرده اید، هنوز نیاز به تثبیت کننده ولتاژ Servo دارید.برای شارژ کردن باتری های متصل به یو پی اس آنلاین حداکثر ۱۷۰ ولتاژ ورودی مورد نیاز است، اما اگر ولتاژ ورودی کمتر از ۱۷۰ ولت باشد، مجبور به خرید یک تثبیت کننده ولتاژ servo نیز هستیم.
فرض کنید کاربر تثبیت کننده ولتاژ servo را نصب نکرده و ولتاژ پایین آن (کمتر از ۱۷۰ ولت) را به طور منظم دریافت می کند. یو پی اس های آنلاین ولتاژ ۲۳۰ ولت را به دستگاه تحویل می دهند، اما در این باتری ها استفاده می شود و هر یو پی اس آنلاین دارای پشتیبان محدودی است و اگر باتری هنوز در دسترس باشد، باطری ها تخلیه می شوند.بنابراین کاربر باید یک تثبیت کننده سروو ولتاژ را برای شارژ باتری ها نصب کند.

مزایا و معایب تثبیت کننده ولتاژ سروو و یو پی اس های آنلاین با ماشین چاپ :

به طور معمول، نیاز برق یک دستگاه چاپ افست پنج رنگ ۱۰۰ کیلووات است. برای دادن ولتاژ ثابت به چاپگر، مشتری می تواند یا یو پی اس آنلاین یا تثبیت کننده ولتاژ servo را نصب کند. از آنجا که عملکرد هر دو تثبیت کننده ولتاژ سروو و یو پی اس های آنلاین این است که ولتاژ ثابت ۲۲۰V یا ۴۰۰V را فراهم کند.در عین حال، UPS آنلاین می دهد ایمنی کمی بیشتر، زیرا اگر قدرت به طور ناگهانی می رود همچنان دستگاه باقی می ماند زیرا UPS آنلاین بدون وقفه عرضه می کند.اگر یک مشتری برای ۱۰۰ کیلو وات UPS آنلاین بپردازد، هزینه ی آن یک بار ۷Lac است.

این هزینه از زمانیکه باتری های SMF با UPS متصل می شوند، پس از ۲ سال یا بیشتر، نیاز به جایگزینی دائمی دارند. همچنین هزینه AMC یو پی اس آنلاین بسیار بالا است.از این رو، اگر مشتری را انتخاب کنید تثبیت ولتاژ سروو، او در مورد هزینه و تعمیر و نگهداری تثبیت کننده Servo است.
از آنجایی که مدار الکترونیکی کمتری به تثبیت کننده سروو وارد شده است، بنابراین احتمال خرابی آن بسیار کمتر است.به طور کلی، تثبیت کننده ولتاژ سروو با تجهیزات مخابراتی، دستگاه های فتوکپی، دستگاه های چاپ افست، گیاهان AC، ماشین های قالب گیری و ماشین آلات، ماشین های پزشکی، تجهیزات علمی و سایر محصولات نظارت شده با کامپیوتر نصب شده است.

تثبیت کننده ولتاژ سروو و UPS دو تکنیک مختلف برای تامین نیروی ایمن برای تجهیزات الکتریکی هستند.UPS های آفلاین ممکن است از محصول الکتریکی شما محافظت نکنند، زیرا این امر صرفا کنترل نوسانات برق نیست. این امر برای تامین برق در صورت قطع برق است، اما مشکل اصلی با UPS آفلاین این است که می تواند قدرت را برای مدت زمان محدود پس از اینکه تجهیزات شما ممکن است با توجه به عملکرد مورد نظر شما کار نکند.

در همین حال، UPS آنلاین می تواند بدون وقفه برق را فراهم کند، اما اگر یک تجهیزات الکترونیکی نیاز به ولتاژ بین ۱۷۰ تا ۲۰۰ و منبع تغذیه ۱۴۰ باشد.
بدون شک ولتاژ UPS آنلاین ۱۷۰ تا ۲۰۰، اما مدت زمان محدودی است زیرا ولتاژ را از طریق باتری تامین می کند.با گذشت زمان برخی از باتری ها ممکن است ولتاژ ثابت دستگاه را به دلیل تامین برق ضعیف که فقط ۱۴۰ و در صورت نیاز برای ۱۷۰ تا ۲۰۰ باشد تامین کند.اما در این حالت، تثبیت کننده ولتاژ سروو می تواند ولتاژ مورد نیاز را فراهم کند. نه تنها این اگر UPS را با تثبیت کننده ولتاژ servo مقایسه کنیم.
UPS آنلاین پنج برابر گرانتر از SVS است. با این حال، آنها روش و ویژگی های مختلف دارند.

منبع : source

سایر مقالات این سایت :

آیا با افزایش تعداد باتری یو پی اس می شود زمان برق دهی را یا پشتیبانی را در زمان قطع برق بالا برد؟

چاپ

کوره صنعتي

تعمير موبايل در محل