انتخاب توپولوژی لاین اینتراکتیو

انتخاب توپولوژی تعاملی خط

انتخاب توپولوژی تعاملی خط

  • انتخاب توپولوژی لاین اینتراکتیو :

بعضی از تولید کنندگان یو پی اس نیز سیستم های UPS تعاملی را ارائه می دهند. اینها از توپولوژی خط خارجی استفاده می کنند، اما به مشکلات نقض ولتاژ سیستم های خاموش خطوط ذکر شده اشاره می کنند. آنها این کار را با تنظیم ولتاژ در خط اصلی خام انجام می دهند که بار را در طول عملیات معمول انجام می دهند. این تنظیم ولتاژ، با کاهش تعداد وقایع ولتاژ “خارج از حد” به بار، فرکانس برق را کاهش می دهد. انتقال باتری این طراحی صرف نظر از اینکه بار را به وقفه های برق کمتری برساند، باعث می شود که هزینه صرفه جویی در مصرف انرژی کمی کمتر از سیستم های خاموش باشد.
سیستم های تعاملی خطی معمولا با ترانسفورماتور باک/ترانزیستور یا ترانسفورماتور فرورزونانت اجرا می شوند. ترانسفورماتور Buck / boost ولتاژ بار خود را بر روی ولتاژ ورودی +۲۰٪ تا -۳۰٪ نگه می دارد، با این حال سوئیچینگ آنها شامل تغییرات ضربه ای است که تغییرات ولتاژ در بار را اعمال می کند. پیاده سازی های تعاملی خطی بر مبنای ترانسفورماتورهای فرازنسان معمولا می توانند ولتاژ بار را در ۳٪ از اسمی بیش از یک دامنه خام +۲۰٪ -۴۰٪ تامین کنند.
آنها همچنین تهویه مطبوع و حفاظت از اختلالات مانند سر و صدای الکتریکی را ارائه می دهند. با این حال، مزیت اصلی آنها این است که انرژی الکتریکی کافی برای پشتیبانی از بیشتر بارهای کامپیوتر در حالی که اینورتر UPS سوئیچ می کند، به طور موثر ایجاد یک راه حل یو پی اس در خط (لاین اینتراکتیو) می باشد.
با افزایش قیمت انرژی امروز، فشار برای بهبود بهره وری انرژی و مرکز داده PUE علاقه خود را به بهره برداری از حالت Eco در خط UPS به ارمغان می آورد. این حالت به کاربران اجازه می دهد مسیر مستقیم خام را به طور مستقیم به بار بحرانی خود در حین عملیات عادی به منظور صرفه جویی در انرژی که در غیر این صورت از بین نرفتن یو پی اس از بین برود، امکان می دهد. با این حال، در عوض برای این افزایش انرژی، شاید ۳٪، بار بحرانی در معرض اختلالات اصلی و حوادث انتقال قرار گرفته است، همانند یک UPS خاموش. بعضی از کاربران این مزایا را قبول می کنند، به خصوص اینکه آنها می توانند UPS را در خط به جای حالت Eco در طول دوره های افزایش اختلالات شبکه ای برق انتخاب کنند.
به طور کلی، اپراتورهای مسئول مرکز داده ها و دیگر بارهای حساس و مهم، ترجیح می دهند که پردازش شده، “بدون شکستن” که تنها بر روی خطوط یو پی اس ارائه می شود. با این حال برای به حداکثر رساندن توپولوژی و پتانسیل آن برای حفاظت، یو پی اس ها باید به عنوان بخشی از یک سیستم قدرت نصب شوند که برای همه موارد احتمالی مورد استفاده قرار می گیرد.
به عنوان مثال، فرض کنید یکسو کننده ی UPS و خط باطل از یک منبع برق معمولی تغذیه می شوند، که در برخی موارد رنج می برند که زمان قطع برق بیش از خودمختاری باتری یو پی اس است. یو پی اس هیچ گزینه ای ندارد، بنابراین قدرت بارگذاری بحرانی از بین می رود. در برخی از برنامه های کاربردی ممکن است قابل قبول باشد، زیرا مجتمع باتری UPS زمان کافی برای بارگیری بحرانی سیستماتیک و با خیال راحت را فراهم می کند. در دیگران از دست دادن هر گونه خدمات غیرقابل قبول است.


بیشتر بخوانید : یو پی اس و باتری کدام کشور ها دارای کیفیت بالا هستند ؟


یکی از راه حل ها استفاده از یک پیکربندی نامیده می شود به عنوان یک سیستم بای پس split، که در آن خط باطله و یک یو پی اس به منابع مختلف متصل شده است. این بدان معنی است که اگر یو پی اس نتواند و باتری آن خسته شود، یو پی اس می تواند به خط بیرونی خنثی ادامه دهد تا قدرت را به بار تحمیل کند اگرچه محافظت نشده است.
یکی دیگر از راه حل های رایج این است که ژنراتور آماده به کار را به عنوان منبع تغذیه یو پی اس متصل کنید. اگر یو پی اس یک شکست الکتریکی را تشخیص دهد که بیشتر از یک مشکل گذرا است، می تواند یک سیگنال راه اندازی به ژنراتور ارسال کند. پس از آن می توانید سرعت خود را در ظرفیت باتری یو پی اس افزایش دهید و از این طریق بار را بدون وقفه ادامه دهید.
همچنین UPS باید محافظت از بار را از مشکلات مربوط به تامین برق، همچنین مشکلات مربوط به بار خود را مدیریت کند. پاسخ UPS به اضافه بار ممکن است انتقال آن به دور زدن باشد اما اگر عرضه دور زدن در دسترس نیست، این به سادگی قدرت بار را محروم می کند. یک جایگزین بهتر می تواند اجازه ی UPS را برای بارگذاری بیش از حد برای یک دوره مشخص ارائه دهد.
به اندازه کافی برای قطع اتوماتیک توسط یک فیوز حفاظتی یا قطع کننده مدار کافی است. در طول این دوره، UPS خود را می توان با استفاده از حالت جریان محدود، کاهش ولتاژ، که به طور کامل از دست دادن قدرت مطلوب است، محافظت می شود.
به طور خلاصه ما می توانیم بگوییم که برای برنامه های مهم و یا کسانی که شامل تجهیزات حساس هستند، توپولوژی خط UPS تنها راه حل واقعی باشد، به دلیل تحویل قدرت متعادل و انتقال بدون درز به باتری است.
برای برنامه های کاربردی کم اهمیت، توپولوژی خاموش خط ممکن است مناسب باشد و به دلیل کاهش هزینه های سرمایه و هزینه های آن جذاب است. سیستم های تعاملی خط ارائه می دهد بهبود در توپولوژی خط، با تنظیم قدرت بهتر و کاهش مصرف باتری. راه حل های تعاملی ترانسفورماتور Ferroresonant همچنین انتقال بار بدون درز را ارائه می دهند.
فشار برای کاهش PUE باعث افزایش علاقه به حالت Eco mode شده است، اما بیشتر ویژگی ها و معایب توپولوژی خطوط را به اشتراک می گذارد. بهترین کیفیت ممکن در دسترس بودن نتایج از سیستم های UPS در خط طراحی شده به یک استراتژی حفاظت کلی قدرت طراحی شده است.

منبع ups-topologies

سایر مقالات این سایت : 

افزایش طول عمر باتری یو پی اس

چاپ

کوره صنعتي

تعمير موبايل در محل