جایگزینی باتری

نحوه جایگزینی باتری هشدار DSC PowerSeries

 

جایگزینی باتری : هنگامی که صفحه کلید در صفحه کلید امنیت صفحه اصلی DSC PowerSeries شما می خواند “1” باتری پشتیبان اضطراری در کنترل پنل کم است و نیاز به شارژ مجدد یا تعویض آن دارد.

 اگر برق در خانه شما خاموش شود ، اگر باتری زیر سطح کار باشد ، سیستم امنیتی خاموش می شود. هنگامی که برق در خانه بازگردد ، پانل باتری را شارژ می کند.

 اما اگر هشدار بیش از 24-48 ساعت پس از برق مجدداً روی صفحه نمایش باقی بماند ، نیاز به تعویض باتری دارد.

 می توانید باتری را خودتان جایگزین کنید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. این فرایند نیاز به خارج کردن دو سیم از باتری قدیمی و اتصال مجدد آنها به همان پست های باتری جدید شما دارد.

 

خرید یک باتری جایگزین

در مرکز باتری UPS ما انواع مختلفی از باتری ها را برای کلیه سیستمهای امنیتی منزل ذخیره می کنید.  DSC PowerSeries به یک باتری جایگزین باتری 12V 5Ah ، با شماره مدل  DSC832 نیاز دارد .

 

جایگزینی باتری

 قبل از تعویض باتری:

  • با استفاده از خدمات نظارت بر امنیت خود ، سیستم امنیتی خود را “آزمایش کنید”
  • اطلاعات اخطار ایمنی باتری را که باتری جدید شما همراه است بخوانید
  • دستورالعمل های زیر را در مورد نحوه جابجایی ایمن باتری سیستم خود بخوانید

 

کنترل پنل باتری

در داخل پانل کنترل سیستم امنیتی خود را واقع شده است. جعبه کنترل پنل معمولاً در داخل کمد ، زیرزمین یا اتاق ابزار در منزل شما قرار دارد.

 هنگامی که باتری را پیدا کردید پایانه های سیم قرمز و سیاه را پیدا کنید. جعبه کنترل پنل را با از بین بردن پیچ های جانبی درپوش یا با کلید کنترل پنل باز کنید. باتری جدید خود را از جعبه حمل خارج کنید.  هنگام باز کردن باتری ، اطمینان حاصل کنید که آن را به آرامی اداره کنید.

جابجایی نادرست ممکن است باتری را شوکه کند و در نتیجه به باتری جدید آسیب برساند. همچنین اطمینان حاصل کنید که باتری هنگام حمل و نقل آسیب ندیده است. بررسی کنید که باتری ترک ، شکستگی یا نشتی نداشته باشد. بسیار مراقب باشید که باتری را رها نکنید تا از احتمال صدمه جدی جلوگیری شود.

 

باتری قدیمی را حذف کنید

اتصال سیم BLACK را از پایانه باتری منفی (-) بکشید . برای شل کردن و جدا کردن آن ممکن است لازم باشد که کانکتور را به آرامی پیچیده ، از انبردست الکتریکی با دسته عایق استفاده کنید.

 بعد اتصال سیم RED را از پایانه باتری مثبت (+) بکشید . مجدداً ممکن است لازم باشد که کانکتور را به آرامی پیچ کرده و آن را جدا کنید و از انبردست الکتریکی با دستگیره های عایق استفاده کنید.

 وقتی باتری قدیمی کاملاً قطع شد ، آن را از جعبه کنترل پنل جدا کنید. اخطار به هیچ وجه اشیاء فلزی را به ترمینال های موجود در باتری و یا در قسمت باز اتصالات سیم سیاه و قرمز لمس نکنید.

 

باتری جدید را نصب کنید

ابتدا باتری جدید را درون جعبه کنترل پنل قرار دهید و قبل از اتصال سیمها به باتری ، محافظ پلاستیکی ترمینال را جدا کنید.

 تعیین محل همان RED مثبت رنگی (+) ترمینال در بالای باتری جایگزین. وصل RED سیم به RED ترمینال باطری جدید را با فشار دادن اتصال بصورتی پایدار و محکم بر روی ترمینال.

 بعد ، پایانه BLACK رنگی مثبت (+) را در بالای باتری تعویض قرار دهید. وصل BLACK سیم به BLACK ترمینال باطری جدید را با فشار دادن اتصال بصورتی پایدار و محکم بر روی ترمینال.

 پس از اتصال باتری جایگزین به سیستم امنیتی ، به صفحه کلید زنگ خود بروید تا مطمئن شوید که دیگر کد عیب یابی ” 1 ” را نشان نمی دهد .

 با پیروی از دستورالعمل راهنمای کاربر سیستم در بخش Testing System ، سیستم امنیتی خود را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار کرده است.

 پس از تست سیستم امنیتی خود ، کنترل پنل را ببندید و قفل کنید و با سرویس نظارت بر امنیت تماس بگیرید و درخواست کنید که سیستم از آزمایش خارج شود و مانیتورینگ عادی شروع به کار کند.

 

اطلاعات بالا صرفا جهت آموزش در اختیار شما قرار داده شده است. اگر اطلاعات ، سواد و مهارت لازم برای تعویض باتری و تست آن را ندارید بهتر است از کارشناسان مربوط به این امر کمک بگیرید که در صورت رعایت نکردن اصول ایمنی و خیلی مسائل که کارشناسان این امر از آن آگاهی دارند دچار خسارت های جبران ناپذیری نشوید. شرکت کیان صنعت ایرانیان ارائه کننده انواع یو پی اس برای سیستم های امنیتی منازل و کارخانجات و ادارات و … است که در حاضر نمایندگی انحصاری برند مکلسان ترکیه دارا می باشد.