با آپ باتری یو پی اس

بک آپ باطری یو پی اس

بک آپ باتری یو پی اس : پشتیبان گیری باتری یا منبع تغذیه بی وقفه (UPS)، عمدتا برای تهیه یک منبع قدرت پشتیبان برای اجزای سخت افزاری مهم دسکتاپ استفاده می شود.

در بیشتر موارد، این قطعات سخت افزاری شامل کامپیوتر و مانیتورهستند، اما دیگر دستگاه های مکلسان می توانند به UPS نیز برای برق پشتیبان متصل شوند، بسته به اندازه یو پی اس دارد.

علاوه بر این به عنوان پشتیبان زمانی که قدرت خاموش می شود، اکثر دستگاه های پشتیبان گیری باتری نیز به عنوان سیستم های تهویه مطبوع عمل می کنند که اطمینان حاصل می کند که جریان برق به رایانه و لوازم جانبی آن از قطره ها یا پره ها آزاد است.

اگر کامپیوتر یک جریان ثابت از برق دریافت نکند، آسیب می بیند و اغلب این اتفاق می افتد.

 

با آپ باتری یو پی اس

 

سیستم های یو پی اس (بک آپ باتری یو پی اس)

اکثر سیستم‌های یوپی‌اس به گونه‌ای طراحی شده‌اند که پس از قطع برق تا حدود ده دقیقه، از طریق انرژی ذخیره شده در باتری‌ها برق خروجی را فراهم می کنند.

به این مدت زمان Backup time گفته می‌شود. این زمان باید برای خاموش نمودن کامپیوترها مناسب باشد تا از، از بین رفتن اطلاعات جلوگیری نماید. از آنجایی که قطعی برق مدت زمان زیادی طول نمی‌کشد، این زمان باید برای بیشتر قطعی‌های برق نیز کافی باشد.

کارکرد باتری تحت ظرفیت کامل یعنی یوپی‌اس با ماکزیمم ظرفیت کار خود کار می‌کند. یک یوپی‌اس عادی باید زمان full load را حدود ده دقیقه برق‌دهی کند. یعنی وقتی که یوپی‌اس تنها به اندازه نصف توانش به مصرف‌کننده سرویس می‌دهد، این زمان معمولاً بیش از سه برابر می شود.

گزینه دیگر، خرید باتری اضافی است. این باتری های اضافی قیمت خرید شما را ممکن است بسیار بالا ببرد.

باتری های داخل UPS اجزایی هستند که هنگام خاموش شدن چراغ ها، نیرو را تأمین می کنند.

امروزه مصرف کنندگان از نظر اندازه و نوع باتری گزینه هایی دارند. امروزه بیشتر UPS ها که خانه ها و دفاتر کوچک را جمع می کنند حاوی باتری های اسید سرب هستند.

با این وجود، باتری های لیتیوم یون به سرعت در حال رشد هستند و در موارد خاص گزینه های کم هزینه تر و گزینه های کمتری را ارائه می دهند.