شارژر باتری یو پی اس برای چه است؟

شارژر باتری یو پی اس : یکی از ضروری ترین قسمت های اصلی دستگاه یو پی اس است که وظیفه شارژ باتری را بر عهده دارد. ولتاژ شارژر باتری با ولتاژ باتری یو پی اس باید یکی باشد.

ولتاژی که از شارژر در خروجی خارج می شود تا باتری های ups را شارژ کند باید روی ۱۳٫۴ تا ۱۳٫۷ باشد. این ولتاژ برای باتری های معمول در حدود ۱۲ است.

 

شارژر باتری یو پی اس

 

آیا شارژر خوب در طول عمر باتری یو پی اس نقش دارد؟

شارژر باتری یو پی اس در طول عمر باتری ups بی تاثیر نیست. معمولا شارژ بر اساس یک منحنی شارژ که برای مدل های مختلف باتری متفاوت است شروع به شارژ باتری می کند.

به طور کلی وقتی شارژر باتری شروع به شارژ باتری می کند براساس منحنی شارژ که روی باتری ها موجود است شروع به شارژ می نماید.

جریان های اولیه شارژ معمولا زیاد است ولی رفته رفته با پر شدن انرژی باتری جریان کم شده و در آخر جریان شارژ قطع می شود.

برای استفاده از یو پی اس می تواند شارژر، محدودیت هایی را به وجود آورد. به طور مثال نمی توان باتری یو پی اس را با هر آمپر ساعتی در هر یو پی اسی استفاده کرد.

یو پی اس هایی هستند که باتری داخلی آن ها می تواند تا ۴۲ آمپر ساعت را استفاده کند ولی بعضی از ups  تا ۹ آمپر ساعت را می توانند ساپورت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با  باتری، تعویض، تعمیر و خرید ups های با کیفیت مکلسان با کارشناسان فروش و فنی شرکت تماس حاصل فرمائید.

چاپ