نصب نوع باتری در یک یو پی اس (UPS

افزایش تعداد باتری یو پی اس

نصب نوع باتری در یک یو پی اس (UPS)

  • نصب نوع باتری در یک یو پی اس (UPS) :

یک باتری یو پی اس یک دستگاه الکتروشیمیایی است که انرژی را در یک زمان برای استفاده به شکل شیمیایی ذخیره می شود و در هنگام تخلیه، به شکل الکتریکی تبدیل می شود. باتری ها در همه اندازه ها و شکل ها موجود دارند و به عنوان چراغ قوه به پروب ها و ماهواره های فضایی استفاده می شود. تنها چند نوع از بانک باتری های یو پی اس وجود دارد. باتری UPS ممکن است چندین ثانیه، دقیقه یا ساعت به اینورتر متصل شود. ظرفیت باتری مقدار قدرت اینورتر و بار آن را در آن زمان مورد نیاز است. سلول / بلوک آجر اولیه برای یک باتری است. سلولهای متحرک / بلوکها به صورت سریالی ولتاژ خروجی فردی خود را به دست می آورند و همان جریان را به عنوان یک سلول / بلوک تک ولتاژ افزایش می دهند. سلول ها / بلوک های همزمان، مجموع جریان خود را در ولتاژ یک سلول / بلوک تکمیل می کنند. سیستم باتری یو پی اس، ترکیبی از موازی سری هستند که از چند آمپر تا چند هزار آمپرعبور می کنند. سلول شامل یک عنصر مثبت، یک عنصر منفی و یک حلال مایع / ژل به نام الکترولیت است. سلول ممکن است مهر و موم شده یا منفجر شود. سلول های مهر و موم شده معمولا به عنوان نگهداری رایگان اشاره می شود اگر اضافه شدن دوره ای از آب مورد نیاز نباشد. اساسا دو نوع باتری وجود دارد : نیکل کادمیوم و سرب اسید که می تواند در یک سیستم UPS استفاده شود.NICAD باتری نیکل کادمیوم یا باتری NICAD بهترین استفاده در برنامه های کاربردی ولتاژ پایین و / یا برنامه های کاربردی است که نیاز به توانایی مقاومت در برابر محیط های خصمانه دارد. باتری NICAD به میزان قابل توجهی نسبت به باتری اسید سرب گرانتراست و در دنیای آگاهانه محیط زیست پس از مصرف، هزینه زیادی دارد.و گران به فروش می رسد.

سرب اسید :

باتری های سرب اسید به نوعی رایج ترین نوع باتری مورد استفاده در سیستم مدرن امروز UPS هستند. باتری های سرب اسید تحت سه عنوان مجزا طبقه بندی می شوند. Cell Wet یکی از اصلی ترین اسید سرب باتری است. این نوع از باتری ها در هنگام شارژ و تخلیه گازها را از بین می برند و نیازمند اضافه کردن آب به الکترولیت است.

تعمیر و سرویس و نگهداری رایگان :

نگهداری مهر و موم شده رایگان تنظیم شده است که، تا حد زیادی، شایع ترین نوع از باتری اسید سرب استفاده شده در سیستم های یو پی اس است. اصطلاح مهر و موم شده تا حدودی گمراه کننده است به این معنی که باتری تنها در صورتی که سلول مورد استفاده بیش از حد و یا عملیات با درجه حرارت بالا سوء استفاده می شود. دریچه تنها تحت فشار داخلی بیش از حد باز می شود. با توجه به این که طراحی باتری، باتری کنترل شده، به طور موثر تولید گازها را کنترل می کند و اجازه می دهد تا ترکیب گاز در داخل باتری بیش از ۹۹٪ گازهای تولید شده دراستفاده عادی انجام شود. باتری ها دارای یک سیستم خروجی ایمن فشار پایین طراحی شده اند که به طور خودکار گاز اضافی را آزاد می کنند و مجددا بازده می شوند. به طور معمول این تکنیک مهر و موم شده باید اطمینان حاصل شود که هیچ نشت الکترولیتی نمی تواند از پایانه ها پست ها و یا مورد باتری رخ دهد.این یک باتری سلول سرب هسته است که طراحی شده برای از بین بردن و اضافه کردن آب برای طول عمر مفید آن است. برای تعمیر و سرویس نگهداری تمام انواع شامل مقادیر شارژ و پر شدن آب میشود. همانطور که از نام برآورده می شود، باتری های نگهداری رایگان نیاز به آب در طول عمرعملیاتی خود ندارند. با این حال، امروزه تولیدکنندگان باتری ترجیح میدهند این نوع باتری را به عنوان نگهداری کمتر توصیف کنند تا اطمینان حاصل شود که عمر باتری طراحی شده است. باتری ها باید به صورت دوره ای بررسی شوند تا اطمینان حاصل شود که شارژ برابر با درپوش باطری قرار گرفته است و اتصالات استلابلایزر است.

منبع :ups-battery

سایر مقالات و محصولات این سایت :

رک و کابینت

انواع ترانس محافظ برق ( استابلایزر )

چاپ

کوره صنعتي

تعمير موبايل در محل